Gemiye paran var ipe yok mu?

Gemiye paran var ipe yok mu?
Erdoğan "Apo'yu neden asmadın?" diye sordu, Bahçeli cevabını verdi;Abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Erzurum İstasyon Meydanı'nda partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 59. Hükümetin politikalarını ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirerek, 22 Temmuzda yapılacak milletvekilliği seçiminden MHP'nin tek başına iktidar olarak çıkacağını savundu.

MİLLİYETÇİ HAREKETİN İKTİDARI ÖNLENEMEZ
Bahçeli, MHP'nin 23 Temmuz sabahı sandıktan milletin teveccühü ile iktidar olarak çıkacağını Erzurum'dan gördüğünü belirterek, ''Ne yaparlarsa yapsınlar, milliyetçi hareketin iktidarını önleyemezler'' dedi.

''Başbakan Tokat'ta, Yozgat'ta yani milliyetçilerin Harman olduğu bölgelerde akılları karıştırmaya çalışıyor'' diyen Devlet Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti:

GEMİ ALACAK PARAN VAR İP ALACAK YOK MU?
''Allah'tan korkmaz adam, niye milliyetçi harekete iftira atıyorsun. 'Sayın' d Çiçek gönderme iyen sensin, onun şehit ettiklerine 'kelle' diyen de sensin. Kendisi 4 yıl 8 ay 19 günden beri iktidarda. Bize (Teröristbaşını neden asmadınız?) diyorlar. Ona 11. Protokol engel oldu. 11. Protokol'ün altında bugünkü 59. Hükümetin başbakan yardımcıları Abdullah Gül ve Abdullatif Şener'in imzaları vardır. O dönem 129 milletvekili olan MHP'yi (Neden asmadın?) diye suçluyorsun. Tek başına iktidar olan sensin. Neden asmadın? Oğluna gemi alacak kadar paran var da onu asacak kadar ip mi alamıyorsun? Al o zaman sana ip diyerek meydana ip fırlattı. Haydi şimdi as.''

NE KADAR HARCIRAH ALIYORSUN?
MHP lideri Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın kendisiyle ilgili olarak Doğu'ya, Güneydoğu'ya gitmediği yönünde eleştiride bulunduğunu anlatarak, ''Soruyorum Erzurum neresi?'' dedi.

Başbakan Erdoğan'ın yurt dışına yaptığı gezilere de değinen Bahçeli, ''Başbakan, hangi ülkelere kaç kişiyle gittiğini gel söyle. Ben Başbakan Yardımcılığımda 4 yurt dışı gezisi yaptım. Harcırah da almadım. Sen ailece gidiyorsun. Açıkla, ne kadar harcırah alıyorsun?'' diye konuştu.

22 GÜN SONRA GELİYORUM...
''22 gün sonra geliyorum Erdoğan. O zaman bunların hesabını vereceksin'' diyen Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''AK Parti devrinin kapanacağı bilinmektedir. Hesap verme korkusu Başbakanı korkutmuştur. Başbakan bölücüye randevu vermektedir. TOKİ mitingleri yaparken milliyetçi harekete saldırmaktadır. Bana (Bahçeli Güneydoğu'ya gitmiyor) diyorsun. Biz Doğu'yu da biliriz, Güneydoğu'yu da. Bizim bilmediğimiz 'Arkadaşım' dediğin Barzani'dir. Başbakan Türkiye'de 36 etnik gruptan bahsetmektedir. Önce 36'ya ayırıp nasıl tek millet çıkarmayı düşünüyorsun. Terörist senin aklını karıştırmış. Bilesin ki Türk milletinin tamamı Mecliste temsil edilmektedir. Bilesin ki Türkiye'de hak ve özgürlükler bölgelere göre değişmez. Bu millet sana hak ettiğin cevabı verecektir. Gün gelecek senden ve yandaşlarından bunların hesabı sorulacaktır.''

TERÖRİSTİ SUSTURMADIN
"Sen teröristi susturacağına şehit yakınlarını susturmaya çalıştın. Sayın Başbakan kaçışın kurtuluşun yok. Bush kardeşinin yanına da gitsen alıp getirip, hesap soracağız. Senin siyasetinin eşi emsali yok. 'Müslümanım' diyeceksin, Müslüman katliamına göz yumacaksın. Sen necisin karar ver. Başbakan milli görüş gömleğini çıkarttığını söylüyor. Giydiğin ithal tişörtün arkasında AB, önünde ABD yazıyor. İstismarcı ve takiyyeci olarak anılacaksın. Başbakan ve arkadaşları mağdur ve mazlum edebiyatı yapmaktadır. Doğrudur bir mağdur vardır. Ama o mağdur vatandaştır.

ONLARA DADAŞ TOKADI ATIN
Bu arada, Bahçeli'nin mitingi sırasında Başbakan Erdoğan'ın adını söylediği
sırada vatandaşların ''yuh'' diye bağırması üzerine Bahçeli, ''Onlara yuh demeyin sandıkta Dadaş tokadı atın'' dedi.Kategori : POLİTİKA