Közlenmiş odun yiyor

Közlenmiş odun yiyor
Hayat mücadelesi vermek için çabalıyor. 30 yıldan bu yana közlenmiş odun yiyor...Abone ol

Cenciang kentinde yaşayan Cıng Ronşı'nın odun yemeğe başlaması, geçmişte yaşadığı acı dolu yıllara dayanıyor. 20'li yaşlarda bir çiftçiyle evlenen Cıng, eşi öldüğünde 3'ü erkek toplam 4 çocukla hayat mücadelesi vermek sorunda kaldı. Çocuklarını yaşatabilmek için ço hipnoz tedavisi k zor yiyecek bulabilen Cıng Ronşı, fazla yemek bulamadığı için odun yemeye başlarken uzun süre bunu hiç kimseye söyleyemedi. Küçük oğlu annesinin ağzının ve dişlerinin neden hep kara olduğunu merak edince, Cıng gerçeği açıklamak zorunda kaldığını söyledi.

Cıng Ronşı, odun yediği için son derece sağlıklı olduğu gibi kendisini de oldukça ‘genç’ hissettiğini söyledi. Cıng, yıllardır odun yemesi sayesinde yüzünün ‘hiç de yaşlı görünmediğini’ iddia etti. Cıng Ronşı, odunları köz haline getirerek yemenin kendisine çok lezzetli geldiğini, eğer kurumuşsa odun parçasını suya bandırıp yediğini anlattı. Ronşı, odun yemeyi kendisine alışkanlık haline getirdiğini, bir eliyle odunu ateşte közlerken diğer eliyle de daha önce közlediği odunu rahatlıkla yediğiri bildirdi.

El bileğini kırdığı için çocukları Cıng'ı artık çiftçilikle uğraştırmıyorlar. Bayan Cıng'ın 40'lı yaşlardan beri başına dert olan romatizma ağrılarından başka sağlık sorunu olmadığı belirtildi. Çin'de uzun yıllar boyunca yaşanan açlık nedeniyle 30 milyon insanın öldüğü tahmin ediliyor.Kategori : GÜNCEL