Guardiandan bayrağa hakaret

Guardiandan bayrağa hakaret
İngiliz The Guardian gazetesi Türkiye'yi anlattığı yazısında bayrağa hakaret etti.Abone ol

İngiliz The Guardian gazetesi, Türkiye'deki Kuzey Irak'a operasyon ve cumhurbaşkanlığı seçimi tartışmalarına değinerek, "Asıl mücadele Türkiye'nin içinde, sınırlarında değil" diye yazdı.

G mide baypası uardian yazarı Jonathan Steele, yorum yazısına, "Boğaz boyunca, çirkin rüzgar değirmenlerini andıran yüksek direklerde dev kan kırmızısı bayraklar dalgalanıyor" diye giriş yaparak, bunun nedenini, AKP'nin milliyetçiliğinin sorgulanmasına bağladı.

Kuzey Irak'ta operasyon yapılması tartışmalarını da bu bağlamda değerlendiren Steele, "Ordu, ana muhalefet partisi ile işbirliği içinde İslamcıları zayıf ve vatanseverlikten uzak göstermeye çalışıyor olabilir" dedi.

AKP'nin Kürt meselesinden Ermeni sorununa kadar birçok konuda tabuları yıktığını, daha Avrupalı ve küreselleşme yanlısı olduğunu öne süren yazar şöyle devam etti:

"Türkiye'de asıl mesele, Kemalizmin modernleştirilmesinin mümkün olup olmadığı. Laikler, tekrar ilerici ve açık görüşlü bir parti oluşturup, sırtını askere yaslamayan bir şekilde İslamcılarla mücadele edebilecek mi?"Kategori : DÜNYA