Taylandda askere kanlı saldırı

Taylandda askere kanlı saldırı
Tayland'da yılın en kanlı ikinci bombalı saldırısında 7 asker hayatını kaybetti.Abone ol

Tayland'ın Yala kentinde meydana gelen yılın en kanlı ikinci bombalı saldırısında 7 asker hayatını kaybetti. Tayland'ın güney ili Yala'da yol kenarına yerleştirilen bir bombanın askeri aracın geçişi sırasında patlatılması sonucu araçtaki 7 asker yapay zeka seo hayatını kaybetti.

Yala'nın Bannag Sata ilçesi Buesue Köyü yakınlarında meydana gelen olayda, pusuya yatan yaklaşık 20 saldırgan, patlamanın ardından araçtan sağ kurtulan askerlere ateş açtı. Olaydan hemen sonra Tayland güvenlik güçleri bölgeyi abluka altına aldı ancak saldırganlar yakalanamadı.

Patlamanın ardından Teğmen Panuwat Sukadej, çatışmanın 5 dakika kadar devam ettiğini, devriye için yolda bulunan 5 askerin patlamada, 2 askerin ise daha sonra başlarından vurularak öldürüldüğünü söyledi.

ÇOK ŞİDDETLİ PATLAMA MEYDANA GELDİ

Olayın meydana geldiği bölgede ikamet eden Proji Soo ise, olay yerine
yaklaşık 200 metre uzaklıkta oturduğunu, maymununu beslediği sırada çok
şiddetli bir gürültü duyduğunu belirtti.

Soo, patlamayı duyar duymaz olay yerine koştuğunu ve korkunç bir manzara ile karşı karşıya kaldığını söyledi. Saldırı, Tayland'da 10 gün önce gerçekleştirilen ve 11 askerin ölümüyle sonuçlanan saldırının ardından bu yılın en kanlı saldırısı oldu.Kategori : DÜNYA