Karayip korsanları rekoru

Karayip korsanları rekoru
Karayip Korsanları filminin üçüncüsü bir rekora doğru koşuyor...Abone ol

Serinin üçüncü halkası 'Karayip Korsanları:Dünyanın Sonu', 20 günde uluslararası hasılatta 500 milyon doları aşarak rekora imza attı.

Variety'nin internet sitesinde yer alan habere göre, film, uluslararası hasılatta (Kuzey Amerika sinemaları hariç tüm dünya) 'Örümcek Adam-3' filminden daha hızlı bir şekilde 505.6 mily Шубы в Стамбуле где купить on dolar dolar hasılata ulaştı.

Yapım, uluslararası hasılatta 505.6 milyon, ABD sinemalarında (tüm Kuzey Amerika) 257.7 milyon, tüm dünyada ise toplam 763 milyon dolar gişe hasılatına ulaştı.

'Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu', tüm zamanların en çok gişe hasılatı elde eden 21'inci filmi unvanına da sahip oldu

Çin'de bazı sahneler kesildi

Film, 506 sinema salonunda gösterime girerek 1.3 milyon dolarlık açılış hasılatına imza atarken, bu ülkede film bazı sahneleri kesilerek gösterime girdi.

Asya pazarında da önemli bir paya ulaşan film, Güney Kore'de 30.9, Rusya'da 29.1, Hong Kong'da 5.1 milyon dolarlık hasılatlara imza attı.

Filmin Latin Amerika hasılatı ise toplam 51.7 milyon dolara ulaştı.
Film şirketi yetkilileri, filmin uluslararası hasılatta 600 milyon doları aşarak bugüne kadar 6 filmin ulaştığı rekoru da kıracağından emin görünüyor.

Tüm zamanların en çok izlenen filmi 'Titanic' 1.2 milyar dolar ile rekoru elinde bulundururken,'Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü' 750 milyon, 'Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı' 642 milyon ve 'HarryPotter' serisinin üç filmi, uluslararası hasılat konusunda bu rekoru elinde bulunduruyor.Kategori : MAGAZİN