Siemens çevreci ürünler

Siemens çevreci ürünler
Siemens çevreye ve doğal hayata zarar vermeyen ürünleriyle değer katıyor.Abone ol

Çevreyi kollamak, hayatımızı korumak demek

Daha çok küçük yaşlarda öğretilmeye özen gösterilen çevreyi koruma bilinci, bugün çok daha farklı bir boyutta karşımıza çıkıyor. Mevsimlerdeki değişiklikler son dönemde su ve enerji tasarrufunun daha da önem kazanmasına neden oluyor. Bu nedenle gerek Dünya Günü gerekse Çevre Haftası, hayati değer taşıyan ciddi gündem konularına platform oluşturuyor.

Günümüzde farklı sektörde faaliyet gösteren firmalar için doğaya saygılı üretim yapmak artık çok fazla önem taşıyor. 161 yıllık geçmişe sahip bir şirket olarak Siemens, aralıksız devam eden araştırmalarıyla bilim ve teknolojiye katkıda bulunurken, elde ettiği verilerle üretim ünitelerini sürekli yenileyerek çevreye ve doğal hayata zarar vermeyen daha kaliteli ürünleriyle kullanıcısının hayatına değer katıyor.

Siemens kalite politikası ve çevre teknolojileri
Hızla değişen dünyada yaşam biçimlerine paralel olarak tüketim alışkanlıkları ve onların belirlenmesinde rol alan değer yargıları da değişime uğruyor. Kalite, sadece üretim teknolojisi, güven ve tasarımla tanımlanmanın çok ötesinde, Siemens Ev Aletleri’nin var oluş felsefesini de kapsıyor. Hiç şüphesiz kurumumuzun bu konudaki kıstaslarını, hızla tükenen doğal kaynakların korunması, artan çevre kirliliğinin önlenmesi ve yaşam kalitesinin artırılması için yaptığı çalışmalar oluşturuyor.

מחירי ניתוחי בטן >Siemens, müşteri odaklı üretim anlayışıyla hayatı kolaylaştıran buluşları ve üstün teknolojisiyle yaşam standartlarının gelişmesine katkıda bulunurken, sosyal sorumluluklarının bilinciyle hareket ediyor. Aralıksız devam eden araştırma çalışmalarıyla bilim ve teknolojiye katkıda bulunurken, elde ettiği verilerle üretim ünitelerini sürekli yenileyerek çevreye zarar vermeyen daha kaliteli cihazlar üretiyor.

Üç aşamalı çevre anlayışı
Siemens bu konuda, 1975 yılından bu yana toplam kalite adı altındaki kapsamlı çalışmalarını üç aşamada hayata geçiriyor. Geri dönüşümlü ürünlerin tasarlanması bu projedeki ilk ayağı oluşturuyor. Bu aşama, üretim sırasında kullanılan her türlü metalin mıknatısla kolayca ayrılabileceği demir manyetik özellik taşımasını gerekli kılıyor. İkinci aşama olan ürün/çevre analizi, geri dönüşümlü ürünlerin tasarımının yanı sıra kullanılan kaynak ve materyallerin en aza indirilmesini hedefliyor. Son aşama olan doğal kaynakların korunmasında ise üretilen cihazların en alt seviyede su ve elektrik tüketerek çalışması sağlanıyor.

Ozon tabakasına zarar vermeyen ürünler
Toplum sağlığını iyileştirmeyi amaçlayan Siemens, ozon tabakasına zararlı FCKW ve FKW gazlarından yüzde 100 arındırılmış ürünler üretiyor. Cihazlarının kullanım kılavuzları geri dönüşümlü kağıtlara basılırken, ambalajlarından da yine yüzde 100 geri dönüşüm sağlanabiliyor. Üretim süreci sonunda oluşan geri dönüşümlü atıklar ve kullanılan su, laboratuar sonuçları alındıktan sonra tekrar değerlendirilebiliyor. Böylece Siemens, minimum doğal kaynak tüketimi ve atık seviyesiyle daha temiz bir çevreye ve gelecek hedeflerine katkıda bulunuyor.

Siemens ürünlerinde, yine enerji tasarrufu sağlama ve çevre kirliliğini azaltma çalışmaları çerçevesindeki uygulamalardan en önemlisi olan Enerji Etiketi bulunuyor. Bugün tüketiciler, Enerji etiketine bakarak, bir ürünün ne kadar enerji tükettiğini kolay bir şekilde görebiliyor.
Enerji Etiketinin en belirgin özelliği, enerji verimlilik sınıfları (A’dan G'ye) denilen yedi kategoriye dayanarak, aletin enerji verimliliğini göstermesidir. A sınıfı cihazlar, özellikle düşük enerji tüketimine sahipken, G sınıfı cihazlar daha çok enerji kullanır.

Siemens tarafından üretilen ev aletlerin hemen hepsi A sınıfı gerekliliklerini karşılamaktadır. Hatta pek çok buzdolabı ve dondurucu özel A+ sınıfına aittir ve bu nedenle son derece ekonomiktir.

Doğal kaynakların doğru kullanılması ve enerji tasarrufu bilincinin giderek önem kazandığı günümüzde, Amerika Birleşik Devletleri Enerji Bakanlığı’nın çalışması, çevreci ürünler geliştiren Siemens Ev Aletleri’nin çevreci yaklaşımının meyvelerini vermeye başladığını ortaya koyuyor. Siemens ve ABD Enerji Bakanlığı’nın birlikte yaptığı hesaplamalara göre, 10.000.000 adet Siemens A+ serisi çamaşır makinesinin kullanım ömürleri boyunca sağladıkları tasarrufla, 67 milyon insanın yaşamları boyunca kullanacağı su ihtiyacı karşılanabiliyor.

Almanya’da BSH tarafından yapılan bir araştırmaya göre, sadece buzdolaplarının enerji tüketiminin 1990 yılından beri % 75 oranında azaltıldığı belirtiliyor. Fırınlar, bulaşık makineleri ve buzdolaplarının enerji tüketimi % 30 ve hatta % 40 oranında, ürüne ve kullanım seviyesine bağlı olarak azaltılabiliyor.

Son zamanlarda yapılan çalışmalar, sadece Almanya’da 48 milyon büyük ev aletinin on yıldan daha uzun süredir kullanılmakta olduğunu gösteriyor. Bu rakam, Almanya’daki her evde ya da 39 milyon evde, birden fazla eski ürünün olduğu anlamına geliyor. Eğer bu ürünlerin her biri, modern ve enerji tüketimi tasarrufuna sahip olanlar ile değiştirilirse, yılda potansiyel olarak 7 TVs (milyar kilovat saat) enerji kurtarılabileceği belirtiliyor.

Siemens Ev Aletleri, geleceğin modern tasarımlarını evlere taşıyarak kullanıcıların hayat kalitesini yükseltirken, doğal kaynakların kullanımını % 79 gibi ciddi bir oranda azaltan teknolojisiyle, toplumsal hayata karşı sahip olduğu sorumluluğunu yerine getiriyor.

Bu sorumluluğu her platformda bilinçlendirme kampanyasına dönüştürmeye çalışan Siemens, bu amaçla beyaz eşya sektöründe bir ilke imza attığı çocuklara yönelik ve bayilerde ücretsiz dağıtılan SiemJunior çocuk dergisini de yoğun bir şekilde kullanıyor. Geleceğin yetişkinlerine çevre ve dünyayı korumaya yönelik mesajları direkt olarak bu dergi aracılığıyla aktarmaya devam ediyor.Kategori : EKONOMİ