İşte Ağarı çark ettiren soru

  • Ana Sayfa
  • İşte Ağarı çark ettiren soru
İşte Ağarı çark ettiren soru
Asker muhtırası ile ilgili Ağar, "soru yanlıştı" diyor. İşte o soru ve soran kişi;Abone olİnternethaber / DP lideri Mehmet Ağar, dün akşam CNN Türk'te "bildiriden haberim olsaydı Cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılırdım" sözünden geri dönüş yaptı.

Nedenini de şu sözlerle açıkladı; “O programda gazeteci arkadaş chat odaları yanlış bir soru sordu, nezaket gereği orada bozamazdım, siz nereden biliyorsunuz diye soramadım."

İŞTE O SORU

Mehmet Ağar'ın sözünü ettiği "gazeteci arkadaş" Star yazarı Şamil Tayyar...  "Basın Kulubü" programında sorduğu sorusu ise aynen şöyle:
-"27 Nisan bildirisinden önceden haberiniz var mıydı?"

KIVIRMAK YAKIŞMADI!

"Yanlışlık, bu sorunun neresinde" diyen Şamil Tayyar, "Sayın Ağar, kıvırmak size hiç yakışmadı. Siyasi manevranıza beni malzeme yapamazsınız. O gün söyledikleriniz yanlışsa, mertçe çıkar o gün hata yaptığınızı söylerdiniz" dedi.

HODRİ MEYDAN!

Şamil Tayyar'ın bir de önerisi var. Şöyle diyor Tayyar; "Gazeteciliğin duayeni 10 ismi siz belirleyin, benim sorumda gazetecilik ahlak ve adabına aykırı en ufak bir ifade bulurlarsa bugün itibariyle mesleği bırakırım. Aksi halde siz siyasete 22 Temmuz’dan önce veda eder misiniz?"

Bakalım bu meydan okuyamaya Ağar'ın yanıtı ne olacak.//

Kategori : GÜNCEL