Nema ödemelerine başlanıyor

Nema ödemelerine başlanıyor
Teşvik hesabından ayrılanlara nema ödemesi yapılmaya başlanıyor. Peki ödeme için nereye başvurması gerekiyor?Abone ol

Kendi isteği ile 29 Nisan 2003 tarihi öncesinde Çalışanların Tasarruflarını Teşvik Hesabı (ÇTTH) sisteminden çıkanlara ödemeler 7 Mart 2007 tarihinden itibaren başlıyor.

Hazine'den yapılan yazılı açıklamada, tasarruf sahiplerinin sistemden çıktıkları tarihte, h mobil aplikasyon esapta kalan devlet veya işveren katkısı tutarları ile şahıs kesintisine tekabül eden ödenmeyen nema tutarlarının, Şubat 2007 sonu itibari ile değerlemeye tabi tutularak, başvurmaları halinde tasarruf sahiplerine defaten ödeneceği hatırlatıldı.

Açıklamaya göre, bu çerçevede, hak sahiplerinin T.C Kimlik Numaraları ile beraber varsa Tasarruf Teşvik Hesap Numaraları ve Nüfus Cüzdanı ya da muadili kimlik belgelerini ibraz etmek suretiyle 07 Mart 2007 tarihinden itibaren Ziraat Bankası şubelerine başvurmaları gerekiyor.

DAVALI OLANLAR

Ayrıca, 29 Nisan 2003 tarihinden önce sistemden çıkmakla beraber, davaları sonuçlanmış veya sürmekte olan hak sahipleri bakımından, davası sonuçlanmış ve mahkeme kararı Ziraat Bankası'nca yerine getirilip ödeme yapılmış hak sahipleri lehine, ilgili kanun gereği yapılan hesaplama neticesinde bir fark oluşması durumunda lehe olan fark, ilgililerin başvuruları halinde, Ziraat Bankası'nca ödenecek.

Davası devam etmekte olan ve talepte bulunan hak sahiplerine, ilgili kanuna göre hesaplanan miktar, ilgililerin başvuruları halinde, Ziraat Bankası tarafından davanın bitimi beklenmeksizin ödenecek.Kategori : ÇALIŞMA HAYATI