Google kötü yakaladı

Google kötü yakaladı
Google'ın yeni hizmeti özel hayatı bitirdi.. Kimler nerelerde yakalanmıyor ki..Abone ol

İnternet devi Google'ın başı 'özel hayata saygısızlık' suçlamalarıyla dertte. ABD'liler, firmanın Street View hizmetinin neredeyse evlerinin içini görüntülediğinden şikâyetçi oldu.

Britanyalı gözlem örgütü Privacy International, Google'ın kullanıcıların mahremiyetine saygısı açısından sohbet sitesi internetin başlıca siteleri arasında en kötü durumda olduğunu açıkladı.

ABD'li apartman yöneticisi Mary Kalin-Casey, Google'ın yeni harita hizmeti Street View'e adresini girince karşısına kedileri Monty'nin evin penceresinin dışında oturan görüntüsü çıkmış. Casey, "Kamu alanlarını görüntülemekle insanları gözetlemek arasında sınır çizmek gerekiyor. Yakında, kitaplığımdaki kitapları göreceğim" diyor.

İnsanlar, ABD'de San Francisco, New York, Las Vegas, Miami ve Denver'daki sokakların panaromik görüntülerini sunan Street View'den memnun değil.

Google yetkilileri ise, kişilerin mahremiyet haklarına saygı gösterdiklerini söylüyor. Street View ile elde edilen fotoğraflar internette dolaşıyor. San Francisco'da bir adam bir striptiz kulübünden çıkarken görüntülendi.

Ailesine sigarayı bıraktığını söyleyen birinin sigara içerken yakalandığı fotoğraf ve Berkeley'de ambulans şoförünün yemek almak için durması da Street View'ın yakaladığı utanç verici anlardan. Dijital haklar grubu Electronic Frontier Foundation'ın avukatı Kevin Bankston, Google'ın en azından insanların yüzlerinin mozayikleyebileceğini söylüyorKategori : BİLİM - TEKNOLOJİ