MHPli başkan şehit oldu

MHPli başkan şehit oldu
Diyarbakır'da geçici köy korucusu olan Kulp İlçe Başkanı Halis Şimşek şehit oldu.Abone ol

DİYARBAKIR'ın Kulp İlçesi'nde PKK'lı teröristlerle girilen iki ayrı çatışmada geçici köy korucusu olan MHP Kulp İlçe Başkanı Halis Şimşek şehit olurken, 4 terörist öldürüldü. Çatışmada 2 terörist sağ ele geçirilirke mide baypası n, 2 köylü kadın da yaralandı.

Kulp ile Muş sınırları arasında kalan Şenyayla bölgesinde, sabah saatlerinde korucuların bulunduğu çadırların yakınlarına bir grup PKK'lı terörist ateş açtı. Korucularla PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada, 1 terörist öldürülürken, 2 terörist sağ olarak ele geçirildi. Teröristlerin çadırlara ateş açması sonucu korucu eşi oldukları belirtilen 2 kadın yaralandı. Yaralı kadınlar Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürülürek tedavi altına alındı.

Bölgede oprasyonlarını sürdüren geçici köy korucuları, saat 15.00 sıralarında Yeşilköy Mevkii'nde bir grup teröristle karşılaştı. Teröristlerin açtığı ilk ateşte geçici köy korucusu olan ve MHP Kulp İlçe Başkanlığı'nı da yapan Halis Şimşek şehit oldu.

Çıkan çatışmada 3 terörist ise ölü olarak ele geçirildi. Bölgeye hava destekli birlikler sevk edilerek geniş çaplı bir operasyon başlatıldı.Kategori : POLİTİKA