Hamilton ilk sırada

Hamilton ilk sırada
Formula 1'de, sezonun 6. yarışı olan Kanada Grand Prix'sine, McLaren pilotu başlayacak. Abone ol

Otomobil sporlarında dünyanın en çekişmeli yarışlarına sahne olan Formula 1'de, sezonun 6. yarışı olan Kanada Grand Prix'sine, McLaren'in İngiliz pilotu Lewis başlayacak.

Form meme buyutme  ula 1'de ilk kez bu sezon yarışan ve çıktığı 5 yarışta da puan toplayarak tüm dikkatleri üzerine çeken Yewis Hamilton, Kanada'da kariyerinin ilk ''pole pozisyonu''nu kaptı.

Montreal kentinde bulunan 4 bin 361 metre uzunluğundaki Gilles Villeneuve Pisti'nde yapılan sıralama turlarında İngiliz genç pilot, 1 dakika 15.707 derece elde ederek ilk cep hakkını kazandı. Sürücüler klasmanında takım arkadaşı Fernando Alonso ile aynı puanda bulunan Hamilton, yarınki yarıştan da puanla ayrılırsa, çıktığı ilk 6 yarıştan da puan toplayan 3. pilot olarak F1 tarihine geçecek.

F1'in ilk siyahi pilotu Hamilton'u, son 2 yılın Dünya Şampiyonu takım arkadaşı Fernando Alonso, 1 dakika 16.163'lük derecesiyle izledi ve yarışa 2. sırada başlama hakkını kazandı. 3. sırayı ise BMW'nin Alman pilotu Nick Heidfeld, 1 dakika 16.266'lık derecesiyle aldı.Kategori : SPOR