Amerikaya katliamcı damgası

Amerikaya katliamcı damgası
Amerika Irak halkına katliam ve soykırım yapmakla suçlanıyor. Üstüleik Irak halkına bu destek çok uzaklardan geliyor.Abone ol

Meksika Senatosu, Irak'ta savaşmayı reddeden Meksikalı kökenli bir Amerikalı askerin yargılanmasını kınayan önergeyi oybirliğiyle kabul ederken, ABD'yi Irak halkına "soykırım" istanbul seo uzmanı ve "katliam" yapmakla suçladı.

Meksika Senatosu'nda kabul edilen önergede, "vicdani retçi olduğunu ve ABD'nin Irak halkına uyguladığı soykırıma katılmayı reddettiğini açıkladıktan sonra Amerikan ordusundan firar etmekle suçlanan Çavuş Agustin Aguayo'nun askeri mahkemede yargılanması kararının en sert biçimde kınandığı" belirtildi.

Meksikalı senatörler önergede, ayrıca Devlet Başkanı Felipe Calderon'dan Aguayo'nun serbest kalmasını sağlamak için harekete geçmesini talep ettiler.

35 yaşındaki sıhhiye çavuşu Aguayo 2004 yılında Irak'ta bir göreve katıldıktan sonra silahını doldurmayı reddetmiş, ardından birliğiyle birlikte Almanya'daki üssüne dönmüş ve Irak'a ikinci kez gitmeyi reddetmişti.

2000 yılından bu yana Amerikan vatandaşlığı bulunan ve şu anda Almanya'nın Mannheim kentindeki Amerikan askeri üssünde tutulan Aguayo, 6 Martta askeri mahkemeye çıkarılacak.Kategori : DÜNYA