100 kiloluk futbolcu var

100 kiloluk futbolcu var
Yeşil sahaların "en ağır futbolcuları" listelendi. 100 kilonun üstünde 9 futbolcu çıktı. İşte o isimler;Abone olDiyet uzmanları her ne kadar fazla kilolardan kurtulmak için sporu önerse de futbolun içinde olan ve sürekli spor yapan futbolculardan bazıları 100 kilonun üzerindeki ağırlıklarıyla dikkat çekiyor.

Avrupa'nın en kilolu futbolcularıyla ilgili bir araştırmaya yer veren footballtransfers.co.uk adlı internet sitesi, kıtanın çeşitli kulüplerinde forma giyen 9 futbolcunun 100 kilo ve üzerinde olduğunu tespit etti.

Avrupa'nın çeşitli takımlarında forma giyen en kilolu 25 futbolcuyu listeye alan internet sitesi, “en ağır futbolcular” ba chat odaları şlığıyla duyurduğu araştırmasının ilk sırasına İngiltere Birinci Ligi takımlarında Swansea'de forma giyen 105 kiloluk Adebayo Akinfenwa'yı koydu.

Halen aktif futbolcular arasında en fazla kiloya sahip Akinfenwa'yı 104 kilosuyla Hollanda'nın GK Willem II takımında top koşturan Belçikalı Kristof Van Hout izliyor.

ÇEKLERİN SİLAHI KOLLER, EN AĞIRLARDAN

Listenin 3. sırasında ise Çek Milli Takımı'nın dev forveti Jan Koller yer alıyor.

Geçen yıl yapılan Dünya Kupası'nda ABD'ye karşı oynarken sakatlanarak milli takımı yalnız bırakan ve sezon başında Fransa'nın AS Monaco takımına transfer olan Koller, 102 kilo ile listenin 3. sırasında yer buldu.

Diğer “en ağır” futbolcular ise İngiltere'nin bölgesel ligi takımlarından Kidderminster Harriers'te top koşturan Scott Bevan ve Norveç'in Tromso takımında oynayan Macar Peter Kovacs. İki futbolcu da 102 kilo ile “en ağır futbolcular” listesine girdi.

Watford'ta oynayan Danny Shittu, Trinadad ve Tobago'dan Kelvin Jack ve Hollandalı Jeroen Lambers 101 kilo ağırlıklarıyla listenin ilk 10'una giren futbolculardan oldu. İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Manchester City'nin kaptanlığını da yapan Richard Dunne ise 100 kiloyla listenin 9. sırasında yer aldı.

Avrupa'nın “en ağır” futbolcuları listesine hiçbir Türk oyuncu giremedi.

REKOR 141 KİLO

Öte yandan Guinnes Rekorlar Kitabı'na göre, gelmiş geçmiş en kilolu futbolcu ise İngiliz Jillie Henry Foulke. “Yağlı” anlamına gelen lakabıyla tanınan Foulke, tam 141 kiloydu.

İşte Avrupa'nın "en ağır" 10 futbolcusu:
105 kg: Adebayo Akinfenwa (ST Swansea City)
104 kg: Kristof Van Hout (GK Willem II)
102 kg: Scott Bevan (GK Kidderminster Harriers)
102 kg: Jan Koller (Monaco)
102 kg: Peter Kovacs (Tromso)
101 kg: Danny Shittu (Watford)
101 kg: Kelvin Jack (Gillingham)
101 kg: Jeroen Lambers (Halen takımı yok)
100 kg: Richard Dunne (Manchester City)
99 kg: Marcus Hahnemann (Reading)


Kategori : SPOR