Oyakbank için dört talip yarışıyor

  • Ana Sayfa
  • Oyakbank için dört talip yarışıyor
Oyakbank için dört talip yarışıyor
Oyakbank satış kararı sonrası talipliler de arttı. Dört talip çıktı. Peki bankaya biçilen değer ne oldu?Abone ol

Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) Grubu iştiraki Oyakbank ile bağlayıcı teklif vereceğini açıklayan İtalyan Intesa Sanpaolo’nun yanı sıra özel yatırım şirketi Texas ניתוחים פלסטיים לפנים Pacific Group’un içinde olduğu bir konsorsiyum, ING Group ve Kazakistan’dan Kazkommertsbank’ın ilgilendiği belirtildi.

Mey İçki’nin ortağı olan TPG’nin Oyakbank için bir başka özel sermaye şirketi JC Flowers’la bir konsorsiyum oluşturduğu kaydedildi. Oyak yetkilileri ise Reuters’a, konuyla ilgili bu aşamada bir açıklama yapmayacaklarını söylediler.

Son bir yıldır yabancı yatırımcılarla ortaklık görüşmesi yapan Oyakbank için son olarak İtalyan bankacılık devi Intesa Sanpaolo bağlayıcı teklif vereceğini açıklamıştı.

İtalyan gazeteleri Intesa’nın Oyakbank’a yaptığı teklif tutarının 1.1 milyar euro (1.5 milyar dolar) düzeyinde olduğunu yazmıştı. Oyak Grubu Genel Müdürü Coşkun Ulusoy, geçen yılın son çeyreğinde yaptığı açıklamalarda bankanın değerinin 2 milyar dolar düzeyinde olduğunu kaydetmişti.Kategori : EKONOMİ