AK Parti yüzde 40 alır mı?

AK Parti yüzde 40 alır mı?
AK Parti yönetimi cumhurbaşkanlığı ve genel seçime yönelik bütün illerde 200 bin denekle ANKET yaptırdı.Abone ol

AKP'nin Türkiye çapında yaptırdığı anketlerden gelen ilk sonuçlara göre, Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakan olarak kalmasını isteyenlerin oranı, cumhurbaşkanı olmasını isteyenlerden dah istanbul seo uzmanı a fazla çıktı.

AKP yönetiminin, cumhurbaşkanlığı ve genel seçime yönelik olarak bütün illerde 200 bin denekle yaptırdığı anketten 40 bininin sonucu geldi.
Katılımcılar, "Erdoğan başbakan olarak kalsın mı? Yoksa cumhurbaşkanı mı olsun?" sorusuna çok az oy farkıyla "Başbakan kalsın" yanıtı verdi.

İlk sonuçlara göre yüzde 10'luk seçim barajını sadece AKP ile CHP aşıyor. Kararsızlar dağıtılınca AKP yüzde 40, CHP yüzde 20 oranında oy topluyor. 8 ilde barajı aşan MHP, Osmaniye'de yüzde 25, Kırşehir'de yüzde 15 oranında oy alıyor.

DEHAP batıda yok
Güneydoğu'da ise sadece AKP ve DEHAP barajı aşabiliyor. DEHAP, Güneydoğu'daki bazı illerde yüzde 50'ye yakın oy alırken, batıda birçok yerde hiç oy alamıyor. AKP'nin bazı illerde aldığı oy oranları da şöyle: Şanlıurfa: yüzde 60, Kayseri: yüzde 60, Malatya: yüzde 55, Bolu: yüzde 30, Tekirdağ: yüzde 30, Sivas: yüzde 41.Kategori : POLİTİKA