Telsime borcu olan kalmasın

Telsime borcu olan kalmasın
Telsim'e Borcu Olan Kalmasın Kampanyası’nın bitmesine 3 gün kaldı. Fırsatı kaçıranları cezalar bekliyor.Abone ol

Telsim'e Borcu Olan Kalmasın Kampanyası’nın bitmesine 3 gün kaldı. 8 Haziran’da sona erecek kampanya kapsamında borcunu ödeyenler gecikme faizi indirim imkanlarından yararlanırlarken, ödemeyenler ağır cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalacaklar.

Telsim Mobil Telekomünikasyon Hizmetleri A. abdominoplasti Ş. tarafından başlatılan Telsim’e Borcu Olan Kalmasın Kampanyası’nın bitmesine 3 gün kaldı. 8 Haziran’da sona erecek kampanyanın başlangıcında 500–1.000 arasında olan çağrı sayısı, günlük 7.500’e ulaştı. Kampanya süresince çağrı merkezini arayanların sayısı 200 bini, İnternet sayfasında yapılan günlük sorgulamaların sayısı ise 18 milyonu buldu. 9 Nisan'da başlayan kampanya, 24 Mayıs 2006 tarihinden önceki fatura borçlarının ödenmesi için gecikme faizi indirimi yapılmasını öngörüyor.

Kampanya kapsamında, borcun peşin ödenmesi halinde gecikme faizinin %75’i, 4 taksitte ödenmesi halinde gecikme faizinin %50’si siliniyor. Ödemeler, Akbank, T.C. Ziraat Bankası ve T. İş Bankası şubelerinden, www.telsimborcumbitsin.com internet adresinden ya da 0800 211 0 542 numaralı kampanya hattından yapılabiliyor.

Telsim yetkilileri, borcunu kampanya dahilinde ödemeyenlerin ağır cezai yaptırımlara maruz kalacaklarını belirterek, borcu bulunan aboneleri bir an önce harekete geçmeleri konusunda uyarıyorlar. Ödenmeyen borçlar için 6183 sayılı “Amme Alacaklarının Tahsili Usulü Hakkındaki Kanun” hükümleri gereğince yıllık %72 temerrüt faizi uygulanacak ve takibi TMSF tarafından yapılacak borçlar için haciz yoluna gidilecek.Kategori : EKONOMİ