TMSF Sagraya el koydu

TMSF Sagraya el koydu
TMSF, yükümlülüklerini yerine getirmeyen Bayırdır Grubu'nun en faal şirketlerinin yönetimine el koydu.Abone ol

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na olan yükümlülüklerini yerine getiremeyen Bayındır Grubu’nun faal şirketlerinin yönetim ve denetimi TMSF’ye geçti.

Bayındır Grubu’nun borçlarının teminatı açısından önemli bir yere sahip olan ve borçl שאיבת שומן u grubun en fazla değer ifade edebilecek varlıklarından Sagra Gıda ve Sasbaş (Samsun Serbest Bölgesi Kurucusu ve İşleticisi A.Ş.) Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yönetimine geçti.

Sagra Gıda’nın temettü hariç ortaklık hakları ile yönetim ve denetimi TMSF tarafından devralındı.

TMSF, Sagra Gıda’ın Ticari ve İktisadi Bütünlük (TİB) halinde satışına kadar geçecek sürede üretime devam etmesini kararlaştırdı.

TMSF açıklamasında “Bölge ekonomisi için önemli bir katma değer yaratan Sagra’nın, faal bir durumda satılması borçlu gruptan daha fazla tahsilat imkanı verecek ve kamu alacağının daha yüksek bedel ile tahsilini mümkün kılacaktır” denildi.

TADELLE VE SARELLE’NİN ÜRETİCİSİ
Sagra, 1936 yılında Ordu’da bir aile şirketi olarak kuruldu. İşlenmiş fındık üretiminde uzun yıllar boyu kendine hatırı sayılır bir isim edinen Sagra, Tadelle, Sarelle, Gofy markalarının da üreticisi konumunda bulunuyor.

1994 yılında Bayındır Holding’e geçen Sagra, 1.500 çalışanı ve 250 Sagra Special mağazasıyla faaliyet gösteriyor.Kategori : EKONOMİ