Brezilya maçından notlar

Brezilya maçından notlar
(A) Milli Futbol Takımı'nın, Almanya'da Brezilya ile yaptığı hazırlık maçı ilginç sahnelere yol açtı..Abone ol

Ay-yıldızlı formayı 94 kez giyen Tugay Kerimoğlu'nun jübilesinin de yapıldığı bu karşılaşmayı başta Almanya olmak üzere Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşayan çok sayıda gurbetçi izledi.

Tugay, sırtında 94 yazan forma ile maça çıktı. Daha sonra maçın 10. dakikasında yerini Yıldıray'a bıraktı. Maç öncesi Sepp Piontek, Rasim Kara ve Fatih Terim jübile yapan milli futbolcu Tugay Kerimoğlu'nu tebrik etti. Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Affan Keçeci de Tugay'a plaket verdi.

Tugay için İngiltere'den gelen bazı taraftarlar İngilizce o vajinismusta hipnoz tedavisi larak ''Seni özleyeceğiz Tugay'' yazılı pankart açtılar. Brezilya ile Türkiye arasındaki maçta dostluk rüzgarları esti. Her iki ülke vatandaşları, maç öncesi stat dışında birlikte eğlenirken, stat içinde de Brezilya taraftarlarının arasında çok sayıda Türk taraftar yer aldı.

Ulusoy maça gelmedi

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Münih'te tedavi gören babasının rahatsızlığı nedeniyle milli maçı izleyemedi. Federasyonu, protokol tribününde başkan vekili Affan Keçeci temsil etti.

Kaleci Hakan ilk kez milli

Teknik direktör Fatih Terim, Bosna-Hersek maçına göre farklı bir kadro ile maça çıktı. Brezilya maçı ilk on birinde Bosna-Hersek maçındaki hatalarından dolayı eleştirilen kaleci Rüştü'nün yerine Hakan Arıkan'ı tercih eden Terim, savunmada Servet Çetin'in yerine de Emre Aşık'ı oynattı.

Barcelona'dan arkadaş olan Rüştü ile Ronaldinho, maç öncesi birbirlerine sarılarak sohbet ettiler. Dortmund'un 82 bin kişilik Signal İduna Park Stadı'nda oynanan karşılaşmaya yaklaşık 20 bin civarında taraftar izledi. Brezilya ile Türkiye arasındaki milli maça Türk gazeteciler yoğun ilgi gösterdi. Maçı 70'e yakın Türk gazeteci takip etti.

Ülker sponsor oldu

Öte yandan, TFF ile Ülker Grubu arasında sponsorluk anlaşması imzalandı. Ülker Grubu yöneticilerinden Ali Ülker ile Futbol Federasyonu Başkanvekili Affan Keçeci arasında imzalanan anlaşmaya göre, Ülker Grubu bundan sonra milli takımın ana sponsorlarından olacak. Sponsorluk anlaşmasına teknik direktör Fatih Terim ile futbolculardan Tuncay ile Arda'nın da katıldığı bildirildi.

Ali Ülker yaptığı açıklamada, basketbol kulüplerine destekten sonra milli takıma destek vererek yeni gençlerin yetişmesini sağlamak istediklerini belirtti. Ülker, ''Amacımız reklam değil, hizmet'' dedi. Teknik direktör Fatih Terim ise Ülker'in verdiği sponsorluk desteğine teşekkür ederken sponsorluk anlaşmalarının önemine dikkat çekti. Ayrıca Ülker Grubu'nun bir de stat projesi olduğu bildirildi.Kategori : SPOR