Erkeklere evde test imkanı

Erkeklere evde test imkanı
ABD'de piyasaya sürülen yeni bir test, çocuk sahibi olmak isteyen erkeklere evde test imkanını sunuyor.Abone ol

ABD'de piyasaya sürülen yeni bir test, çocuk sahibi olmak isteyen erkeklere ilk kez evde sperm yoğunluğunu ölçme imkanı sunuyor.

New York-Presbyterian Hastanesi-Columbia Dachzelt Üniversitesi Erkek Üreme Merkezi Müdürü Dr. Harry Fisch, test sonuçlarının çiftlere, çocuk sahibi olma konusunda herhangi bir sorunları olup olmadığı konusunda ilk elden bilgi vereceğini kaydetti.

Genosis firması tarafından üretilen "Fertell" adlı testin içinde, hem kadın hem de erkek için ayrı test aparatı bulunuyor. Test kadınların yumurta kalitesini gösteren hormon seviyesini ölçerken erkekler için olan aparat ise sperm yoğunluğunu ölçüyor. Test sonuçları erkekler için 80, kadınlar için 30 dakikada elde ediliyor.

Kısırlık tedavisine genellikle önce sadece kadınların başladığını ve kısırlığın çiftlerin yüzde 50'sinde erkekten kaynaklanmasının pek çok kişiyi şaşırttığını belirten uzmanlar, tek kutuda bulunan iki ayrı testin, kısırlığın hem kadın hem de erkekten kaynaklanabileceği mesajını iletme bakımından önemli olduğuna dikkat çekiyorlar.Kategori : SAĞLIK