Ulusoy sınırsız yabancıya karşı

  • Ana Sayfa
  • Ulusoy sınırsız yabancıya karşı
Ulusoy sınırsız yabancıya karşı
Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, kişisel fikrini açıklayarak sınırsız yabancı hakkındaki görüşlerini açıkladıAbone ol

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, son günlerin tartışma konusu olan Türkiye'deki yabancı futbolcu sınırlamasına ilişkin kişisel fikrini açıklayarak, sınırsız yabancıya karşı olduğunu söyledi.

(A) Milli Futbol Takımı'nın Bosna-Hersek ile yarın yapacağı harika sohbet 2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu maçı için Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'da bulunan Haluk Ulusoy, ay-yıldızlı ekibin akşam yapılan idmanını izlerken, gazetecilerle sohbet etti. Saraybosna'da bugün yapılan federasyon yönetim kurulu toplantısında bu konuda henüz bir karar alınmadığının hatırlatılması ve kişisel tercihinin sorulması üzerine Ulusoy, ''Sınırsız yabancının ülke açısından iyi olacağına inanmıyorum. Ancak, kriter konulursa geçerli olabilir belki'' dedi.

Türkiye'de kulüplerin yabancı futbolcu konusunda FIFA ile sürekli sorun yaşadığını vurgulayan Ulusoy, ''FIFA'da yabancı futbolcularla ihtilaflı 300 dosya varsa, belki bunun 250'si Türk kulüplerinindir. Sınırsız yabancı kararı çıkarsa, bu dosyalar daha da kabaracaktır'' diye konuştu.

Sponsor müjdesi

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, önümüzdeki günlerde imzalanacak yeni sponsorluk anlaşmalarıyla Futbol Federasyonu'nun önemli gelirler elde edeceğini söyledi. Ulusoy, bir Alman ve iki Türk şirketiyle sponsorluk konusunda anlaştıklarını, imzaların gelecek hafta başında atılacağını, bu anlaşmalar karşısında federasyonun kasasına yaklaşık 33 milyon dolar gireceğini kaydetti.Kategori : SPOR