BBC muhabirinin ilk görüntüsü video

  • Ana Sayfa
  • BBC muhabirinin ilk görüntüsü video
BBC muhabirinin ilk görüntüsü video
Gazze'de 12 Mart'ta kaçırılan BBC muhabirinin görüntüleri yayınlandı. Kaçıran örgüt bu videoyu yayınladı.Abone ol

Gazze Şeridi'nde 12 Mart'ta kaçırıldığından beri rehin tutulan BBC muhabiri Alan Johnston'ın ilk kez görüntülerini içeren bir video kaydı internette yayınlandı.

Videoda Alan Johnston kendisine iyi davranıldığını söylüyor. Fakat görüntülerin ne zaman ve hangi koşullar altında çekildiği konusunda b harika sohbet ir işaret yok.

Video kaydını, BBC muhabirini kaçırdığını söyleyen İslam Ordusu adlı örgüt sahiplendi.

Yaklaşık üç aydır rehin tutulan Alan Johnston'ın görüntüsü yanında Filistinli İslamcı örgütün logosu yer alıyor.BBC ve İngiltere dışişleri bakanlığı videonun yayınlanması ardından konuyu bildiklerini ve araştırıldığını açıkladılar.

Görüntülerde Alan Johnston sağlığının iyi olduğunu söylüyor ve Hamas hükümeti iktidara geldiğinden beri Batılı hükümetlerin uygulamaya başladığı ekonomik yaptırımların kaldırılması çağrısını yapıyor.

Kırmızı bir süeterle oturur halde görüntülenen Alan Johnston, Filistin halkının çektiği ''büyük ıstıraptan'' bahsediyor ve İngiltere hükümetinin Müslümanların topraklarını işgal ettiğini söylüyor.

''Amerika ve İngiltere'nin başarısız Irak işgalinden'' bahseden BBC muhabiri, Afganistan'da durumun ''korkunç'' olduğunu belirtiyor.

Bandın sonunda ailesine bir mesaj vermek istediği görülen Alan Johnston iki kez ''aileme...'' dedikten sonra video kayıt aniden kesiliyor.

Kaçırılmadan önce Alan Johnston, Gazze Şeridi'nde daimi olarak kalan tek Batılı gazeteciydi.

Serbest bırakılmasının talep edildiği dilekçeye 130 bini aşkın insan imza koydu.Kategori : GÜNCEL