Mecliste yumruğun fotoğrafları

  • Ana Sayfa
  • Mecliste yumruğun fotoğrafları
Mecliste yumruğun fotoğrafları
Ümmet Kandoğan Sezer'i eleştirdi, CHP'liler ayaklandı. Yumruklaşmalar yaşandı. Meclis TV yayını kesti.Abone ol

Anayasa Paketinin görüşmeleri sırasında söz alan Ümmet Kandoğan konuşmasında Cumhurbaşkanı Sezer’i sert biçimde eleştirdi. Buna tepki gösteren CHP’lilerle AKP’liler arasında kavga çıktı.

Ümmet Kandoğan, Sezer'in tarafsız olmad Dachzelt ığını belirterek Başbakan ile ortak fotoğrafını Genel Kurul'a gösterdi.

Kandoğan'ın bu fotoğrafı elinde tutarak "Bakın milletin seçtiği Başbakana nasıl kinle ve nefretle bakıyor" sözleri CHP sıralarında tepkiyle karşılandı.

Meclis'teki kavgaya işte bu fotoğraf
neden oldu. Meclis Başkanvekili, Kandoğan'a müdahale etti ve sözlerinin aşırı kaçtığını vurguladı. Konuşması bittikten sonra kürsüden inen Kandoğan'ın üzerine yürüyen CHP'lileri diğer milletvekilleri uzaklaştırdı.

CHP’li milletvekilleri Kandoğan’ın üzerine yürümeye çalışırken AKP’li vekiller de CHP’lilere doğru yürüdü. Milletvekilleri yumruklarla birbirlerine girdi.

CHP Ordu Milletvekili İdris Naim Tandoğan ile AKP Kilis Milletvekili Veli Kaya birbirlerine yumruk attı. AKP’li Alim Tunç araya girmeye çalışırken Tandoğan’ın yumruğu yüzüne isabet etti. CHP İzmir Milletvekili Ali Rıza Bodur ise önce milletvekillerinin arasına girmeye çalıştı ancak o da yüzüne yumruk yedi.

Kategori : POLİTİKA