Şehit ailelerine konut müjdesi

Şehit ailelerine konut müjdesi
Erdoğan, Sivas'ta TOKİ'nin toplu konut anahtar teslim töreninde şehit ailelerine seçim öncesi bir müjde verdi.Abone ol

Başbakan Erdoğan TOKİ aracılığıyla, şehit ailelerine, dul ve yetimlerine yüzde 10 peşin ödemeli, 20 yıl vade ile faizsiz ve enflasyonsuz daire vereceklerini açıkladı.

Erdoğan, Sivas'ta TOKİ'nin toplu konut anahtar teslim töreninde şehit ailelerine seçim öncesi bir müjde verdi.

vajinismusta hipnoz tedavisi >Erdoğan, şöyle konuştu:
"Toplu konutta yeni bir müjde veriyorum. Şehit aileleri, dul ve yetimlerine, malullerine 44 bin 118 YTL faizsiz konut verilmesidir. Şimdi bu yeni uygulamaya gidiyoruz. Kredi kullanıp kullanmadığına, konutu olup olmadığına bakılmaksızın ve de şehit ailelerini kuraya tabi tutmadan konut alma hakkı tanıyoruz. Sadece kendi evinden yüzde 10 peşin alıyoruz, 240 ay yani 20 yıl vade yapıyoruz, faiz yok, tüfe tefe yok. Sabit taksitli. Taksit ödemeleri ise konutu kendisine teslim edeceğiz ondan sonra da taksit ödemeye başlayacak.

Örneğin 100 metrekarelik 60 bin YTL'lik konuta, 6 bin YTL peşinat ödeyecek, 240 ay yani 210- 220 YTL civarında taksit ödeyecek. Bu sabit taksit, ne enflasyon ne faiz bunu değiştirmeyecek. Biz şu ana kadar 5 bin 600 asker, bin beş polis şehidimiz var. 3 bin 400 asker, 610 polis gazi ve malulümüz var. Toplam 11 bin 110. Bu duyuruyu bu müjdeyi vermiş oluyorum."

Sivas'ta da bin 250 vatandaşın konutunu teslim ettiklerini belirten Erdoğan, "Bir gazetede bir köşe yazarı böyle toplu konut yapmamızdan rahatsız olmuş. Onların kalemi doğrudan yana çalışmaz, ideolojiktir" dedi.
Erdoğan, elektriğin ulaşmadığı, kapasitenin yükseltilmediği köy kalmayacağını da söylediKategori : POLİTİKA