PKK yandaşları otobüs yaktı

PKK yandaşları otobüs yaktı
Okmeydanı ve Örnektepe'de 3 İETT otobüsüne molotofkokteyli atıldı. Otobüslerden biri tamamen yandı...Abone ol

Okmeydanı'nda korsan gösteri yapan bir grup polisle çatıştı. Bir otobüsü ateşe veren grup, polisin müdahalesiyle kısa sürede dağıtıldı.

Edinilen bilgiye göre, Okmeydanı Cemal Kamacı Spor Kompleksi önünde bir a ankara seo uzmanı raya gelen yaklaşık 50 kişilik bölücü örgüt yandaşları, yasadışı gösteri yapmak istedi. Polisin izin vermediği korsan göstericilerin bu kez de izinsiz yürüyüş yapmak istemeleri üzerine polis gruba müdahale etti.

Müdahalenin hemen ardından yoldan geçen bir belediye otobüsünü durdurup molotof kokteyli atarak yakan grup, bazı vatandaşlara taşlarla saldırdı. Saldırı nedeniyle trafikte ilerleyen birçok araç zor anlar yaşadı. Sıkışan trafikte saldırıya maruz kalmamak için bazı araçların geri geri giderek olay yerinden kaçmaya çalıştıkları gözlendi. Atılan molotof kokteyli nedeniyle kısa sürede alev alev yanan belediye otobüsü ise, itfaiye araçlarının müdahalesi sonucu söndürüldü. Polis havaya ateş açarak grubu dağıttı.

Olayın şokunu yaşayan vatandaşlar, 50 kişilik bir grubun önce yürüyüş yaptığını sonra yoldan geçen bir otobüsü durdurularak molotof kokteyli atıldığını söyledi. Emniyet güçleri yaşanan olayların ardından bölgeye çok sayıda takviye ekip sevk etti.Kategori : GÜNCEL