Memur kıyafetine yaz tarifesi

Memur kıyafetine yaz tarifesi
Yaz geldi kıyafetler değişti. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar Başbakanlık genelgesyle rahatladılar.Abone olKamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların, ceket giyme ve kravat takma zorunluluğu 15 Eylül'e kadar kaldırıldı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlan Кофемашина фильтрованная 14л an Başbakanlık genelgesinde, hava sıcaklıkları ile ilgili tahminler dikkate alınarak, sıcaklıkların bunaltıcı düzeylere yükselmesi nedeniyle çalışma koşullarında oluşabilecek olumsuzlukların giderilmesi, hava şartlarından kaynaklanabilecek verimlilik azalışının önlenmesi ve küresel ısınma etkilerinin azaltılması amacıyla Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelikte belirtilen hususlar da dikkate alınarak bakanlıklar ve valiliklerin bazı tedbirler alması istendi.

Buna göre, bölgelerin iklimi ve çalışma ortamları dikkate alınarak 15 Mayıs-15 Eylül 2007 tarihleri arasında makam odalarına giriş ve çıkışlar dahil olmak üzere ceket giyme ve kravat takma zorunluluğu kaldırıldı.

Öte yandan, önemli miktarlarda elektrik tüketimine neden olan klimalar 22-24 dereceye ayarlanacak.

Kategori : ÇALIŞMA HAYATI