KEY hesabı 4 bin YTL!

KEY hesabı 4 bin YTL!
Konut Edindirme Yardımı (KEY) hesapları ne kadar? Memur-Sen'e göre çalışan kişi başına 3-4 bin YTL alacaklı.Abone ol

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Aksu, Konut Edindirme Yardımı (KEY) hesaplarındaki kişi başına alacağın 500 YTL değil, 3-4 bin YTL arasında olduğunu belirterek, "Kendisinin de KEY ile mini gastrik bypass ameliyatı ilgili devletten alacağı olan Sayın Cumhurbaşkanı’nın, yasayı 15 günü beklemeden onaylamasını istiyoruz" dedi.

Aksu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, KEY ödemeleri konusunda TBMM’de kabul edilen yasayla, Kamu İşveren Kurulu ile imzaladıkları mutabakat metninin bir maddesinin daha hayata geçtiğini söyledi.

KEY hesaplarının ödenmesinin, toplu görüşme sonuçlarının hayata geçirilmesi bakımından önemli olduğuna işaret eden Aksu, bundan sonra hak sahiplerinin bir an önce belirlenerek, ödemelerin başlamasını beklediklerini kaydetti.
"Hesaplamalarımıza göre, KEY hesaplarındaki kişi başına alacak 500 YTL değil, 3-4 bin YTL arasında" diyen Aksu, bu konudaki hesaplamaların titizlikle yürütülmesini ve hak sahiplerine adaletli bir dağıtım yapılmasını talep etti.

Aksu, hesaplama konusunda, Maliye Bakanlığının alacaklarda vatandaşa uyguladığı oranların esas almasını istedi.Kategori : ÇALIŞMA HAYATI