Fenerbahçe Zico ile devam

Fenerbahçe Zico ile devam
Sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Fenerbahçe’de teknik direktör Zico’nun takımda kalıp kalmayacağı netlik kazandı.Abone ol

Arthur Coimbra "Zico" gelecek yıl da takımın başında olacak.

Bu sezon başı Fenerbahçe ile 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık anlaşma imzalayan Zico bu sene takımı şampiyon yaptığı için sözleşmesi otomatik olarak 1 sene d antalya seo firması aha uzamıştı. Ancak Brezilyalı teknik adam ve Başkan Aziz Yıldırım şampiyonluğun kazanılmasının ardından bir görüşme gerçekleştirdiler.

Bu görüşmede Zico’yu şampiyonluğun kazanılmasından dolayı tebrik eden Başkan Aziz Yıldırım gelecek yıl da Zico ile çalışmak istediğini Brezilyalı hocaya iletti. Böylelikle sözleşmesindeki madde gereği zaten anlaşması 1 yıl daha uzayan Brezilyalı çalıştırıcının gelecek yıl da takımın başında kalması kesinleşti.

Fenerbahçe’den yıllık 1 milyon 700 bin Euro’luk ücret alan Brezilyalı çalıştırıcı ile Fenerbahçe yönetimi yolları ayırmak isteseydi Zico’ya 1 yıl boyunca alacağı 1 milyon 700 bin Euro’yu ödeyecekti. Zico’nun takımın başında kalmasının ardından Brezilyalı teknik adamın bu hafta içinde vereceği rapor doğrultusunda transfer çalışmalarını yapacak takımdan gidecek ve transfer edilecek futbolcuların listesini Zico’dan aldıktan sonra çalışmalarını hızlandıracak.

Öte yandan Brezilyalı hocanın Roberto Carlos transferi için ilk etapta olumlu düşünmediği ifade edildi.Kategori : SPOR