Bir Emin Çölaşan tarifi

Bir Emin Çölaşan tarifi
Çölaşan'ın iktidara yağcılıkla suçladığı Taha Akyol'dan sert cevap. Yazar bakın Çölaşan'ı nasıl tarif etti?Abone ol

Emin Çölaşan'ın yağcılıkla ve Taha Akyol yazısıyla çok sert bir cevap verdi. Taha Akyol'un başında bulunduğu CNN Türk'ün AK Parti lehine yayın haber yaptığını iddia eden Çölaşan'ın softa kafalı olduğunu söyledi.

Onu muhatap kabul etmeyen Akyol, cevap hakkını Çölaşan'ın bağlı olduğu Ertuğrul Özkök'e gönderdi.

Yazar bugünkü köşesinde Çölaşan için şu tabiri kullandı: "Kendisini medya zaptiyesi sanan softa kafalı Çölaşan'ı muhatap almam."

Çölaşan'ın Baykal'ın konuşmasını "CNN Türk bir kaç karin estetigi fiyatlari dakika yer verdi" iddialarına toplam 14.45 dakika ile yanıt verdi. Çölaşan'a karşı 7 maddelik bir listeyle okurlarını köşesinden bilgilendirdi:

"1- Sayın Baykal ve Sayın Sezer'in basın toplantısı toplam 29.36 dakika sürmüştür. Çölaşan'ın okurlarını yanıltmak kastıyla yazdığı gibi CNN Türk'te "birkaç dakika" değil, toplam 14.45 dakika yayımlanmıştır.
2- Sayın Bülent Arınç'la mülakatım birçok kanalın talepte bulunduğu bir mülakattı, önceden yayın saati ilan edilmişti. Özel haber niteliğindeydi. Hemen bütün gazetelerde haber olması da gazetecilik değerini gösterir. CHP-DSP birleşmesi çok önemli bir olay olduğu için, özel mülakat yayınımızı keserek Baykal'ın konuşmasının asıl mesajı veren ilk 7.30 dakikalık bölümünü CNN Türk'te canlı olarak yayımladık. Arınç'la mülakat belli süre için düzenlendiğinden tekrar Arınç'a döndük ve planlanan süresinden kısa tutarak CHP-DSP birleşmesinin sonuç bölümünü 7.15 dakika olarak canlı yayımladık. Toplam 14 dakika, 45 saniye.
3- CNN Türk'ün bütün haber bültenlerinde DSP-CHP birleşmesine diğer bütün kanallar gibi gereken önem verilmiş, Gürkan Zengin'in Editör programında bu konu işlenmiş ve CHP'li Mustafa Özyürek konuk edilmiştir.
4- Hemen ertesi gün, Fikret Bila ve Murat Yetkin'in "Ankara Kulisi"nin konuğu Deniz Baykal'dır.
5- Ahmet Hakan'ın "Tarafsız Bölgesi"nde genel yayın yönetmenleriyle Baykal'ı konuk ettiği üç saatlik programın organizasyonunu ben yaptığım gibi, Sayın Baykal bana ve Ahmet Hakan'a bu program için teşekkürlerini ifade etmiştir.
6- Bülent Arınç'la yaptığım mülakatın gazetecilik açısından dürüst değerlendirilmesinin örneklerini saygın gazetecilerden Hakkı Devrim'in sütunlarında görmek mümkündür.
7- CNN Türk, bütün siyasi akımlara eşit mesafede, meslek ilkelerine bağlı, dürüst bir haber kanalıdır. Yayın rehberi, ideolojik saplantılar değil, meslek kurallarıdır."


Kategori : MEDYA