Bir babanın 22 yıllık hasreti

Bir babanın 22 yıllık hasreti
22 yıldır Almanya'daki kızı ve oğlunu göremeyen Antalyalı baba yetkililerden yardım istediAbone ol

Antalya'nın Manavgat ilçesinde yaşayan Sefa Derviş Ada, 22 yıldır ulaşamadığı Almanya'daki kızı ve oğlunu görmek için yetkililerden yardım istedi.

Ada, gazetecilere yaptığı açıklamada, 1966'da çalışmak üzere gittiği Almanya'da S Доска разделочная из полиэтилена aliha Mehder ile evlendiğini, bu evlilikten Tarık ve Derya adında iki çocuklarının dünyaya geldiğini anlattı. Çalıştıkları için çocuklarını Adana'ya ailelerinin yanına gönderdiklerini belirten Ada, eşiyle boşanmalarının ardından kendisinin de çocuklarının yanına döndüğünü söyledi.

Maddi sıkıntılar nedeniyle iyi bakamadığı için çocuklarını Almanya'ya annelerinin yanına gönderdiğini belirten Ada, şöyle konuştu: ''Eşim iki yıl sonra gelip çocuklarımı Almanya'ya götürdü. Ben de Almanya'ya giderek iltica talebinde bulundum. Mahkeme, ayda bir çocuklarımı görmem için bana hak tanımıştı.

Fakat 1985 yılında iltica talebim reddedilince sınır dışı edildim ve o tarihten itibaren bir daha çocuklarımı göremedim.'' Ada, şu anda oğlu Tarık'ın 35, kızı Derya'nın ise 34 yaşında olduğunu, çocuklarını görmek için Dışişleri Bakanlığına başvurduğunu bildirdi. Yapılan yazışmalara rağmen halen bir sonuca ulaşamadığından yakınan Ada, ''Çocuklarımı ölmeden önce son bir kez görmeyi çok istiyorum'' dedi.Kategori : GÜNCEL