Wolfowitz kendini savundu

Wolfowitz kendini savundu
Zor günler yaşayan Dünya Bankası Başkanı Paul Wolfowitz, yönetim kurulu önünde kendini savundu.Abone ol

Banka çalışanı olan sevgilisine torpil yaptığı suçlamasıyla zor günler yaşayan Dünya Bankası Başkanı Paul Wolfowitz, yönetim kurulu önünde kendini savundu.

Banka bünyesinde konuyu incelemek üzere kurulan özel komisyonca suçlu bulunan Wolfowitz, kaderiyle ilgili kararı verecek olan kurula verdiği ifadede, ''bu konu yüzünden vajinismusta hipnoz tedavisi kendisine karşı bir yaptırım uygulanmasının ya da güvenilirliğini yitirdiği sonucuna varılmasının haksızlık olacağını'' söyledi.

Wolfowitz, yaptığı ''duygusal konuşmada'' yönetim kurulu üyelerinden, ''sadece kendi hayatını değil, bankanın imajını da etkileyecek kararlarını'' alırken adil davranmalarını da ''istirham etti''.

Kendisinin ve kız arkadaşının son bir ayda kamuoyu önünde gülünç düşürülüp, alay konusu olduğunu söyleyen Wolfowitz, ''Bu hallere düşmemden keyif duyanların olduğunu biliyorum. Umarım siz böyle düşünmez ve kararınızda bankanın uzun vadeli çıkarlarını göz önünde tutarsınız'' dedi.

''Göreve başlarken ABD Savunma Bakanlığından beraber getirdiği danışmanlarını dinleyip banka çalışanlarının görüşlerine önem vermemekle hata ettiğini'' kabul eden ve bundan sonra ''yöneticilik tarzını değiştirip, banka çalışanlarının güvenini yeniden kazanmaya çalışacağına'' söz veren Wolfowitz, ''tam da bu hatasını fark edip tarzını değiştirecekken krizin patladığından'' yakındı.

BEYAZ SARAY TUTUM DEĞİŞTİRİYOR
Dünya Bankasının 24 farklı ülke temsilcisinden oluşan yönetim kurulunun, bugün başkanın kaderini belirlemek için yeniden toplanacağı bildirilirken, şimdiye dek Wolwofitz'i kesin bir dille destekleyen ABD yönetiminden de bir tutum değişikliği işareti geldi.Kategori : DÜNYA