Durumdan vazife çıkaranlar

Durumdan vazife çıkaranlar
Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Aksu, Antakya'da konuştu. Aksu antidemokratik kesimlere dikkat çekti.Abone ol

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Aksu, ''Türkiye'de bir kesim, hükümeti antidemokratik yöntemlerle görevden uzaklaştırmaya çalışıyor'' dedi. Aksu, sendika temsilcileriyle Antakya Gazeteciler Cemiyeti'ni (AGC) ziyaret etti. Hatay'a iki günlük ziyaret için geldiğini ifade eden Aksu, sendika temsilcileriyle görüşeceklerini, sorunları dinleyip, yerin halı yıkama programı de çözümler üretmeye çalışacaklarını söyledi.

Aksu, hükümetlerin demokratik kurallarla kurulması gerektiğini ifade ederek, şöyle devam etti: ''Türkiye'de bir kesim, hükümeti antidemokratik yöntemlerle görevden uzaklaştırmaya çalışıyor. Bunun kesinlikle karşısındayız. Hükümetten memnun olmayan bir halk varsa zaten gerekli cevabı sandık başında verir ve mevcut iktidarı sandığa gömer. Ama bunu üzerine vazife sayan birtakım sivil toplum örgütleri ve bazı güçler, bunun tam tersini yapmaya çalışıyor.'' Türkiye'nin sahipsiz olmadığını belirten Aksu, şunları söyledi:

''Geçmişte 28 Şubat dönemini çok iyi hatırlıyoruz. O gün yapılana alkış tutanlar, bugün özür dilemeliler. Çünkü bu süreç Türkiye'ye zarar verdi, hiç şık olmadı. Türkiye'ye yakışmadı. Durumdan vazife çıkaran bazı çevreler maalesef o günün yaşanmasına sebep oldular.'' Memur-Sen Genel Başkanı Aksu, sendika sayısının fazla olmasını demokrasinin rengi olarak değerlendirerek, ''Elbette farklılıklar olabilir, bu da rekabeti beraberinde getirir. Ancak hükümet önünde memur sendikaları olarak tek vücut olmamız, tek bir resim vermemiz bizi kazançlı kılar'' dedi. Antakya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Ahmet Abdullahoğlu da ziyaretten memnun olduğunu, sendikal çalışmaları desteklediklerini söyledi. Toplantıya, Memur-Sen İl Başkanı Ali Bayır ve diğer şube yöneticileri de katıldılar.Kategori : ÇALIŞMA HAYATI