Elektrik kablosunu ısırınca...

Elektrik kablosunu ısırınca...
Annesi temizlik yaptığı sırada, elektrik süpürgesinin kablosunu ısıran 2 yaşındaki çocuk, elektrik akımına kapıldı...Abone ol

Kars'ın Sarıkamış ilçesi Yarkaya köyünde yaşayan Serkan Yıldız, annesinin temizlik yaptığı sırada yıpranmış olan elektrik süpürgesinin kablosunu ısırınca elektrik akımına kapıldı.

Üst dudağı parçalanan taze çiçek Serkan Yıldız'a Erzurum Numune Hastanesi plastik cerrahi bölümünde ameliyatla üst dudak yapıldı.

Plastik cerrahi uzmanı Dr. Murat Emsen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastanın kendilerine geldiğinde üst dudağının tamamen olmadığını söyledi.

Atatürk Üniversitesi Aziziye Araştırma Hastanesi'nde yanık tedavisi gören Yıldız'ın daha sonra hastanelerinde ameliyat edildiğini belirten Dr. Emsen, “Hasta bize geldiğinde üst dudağını sadece yarım santimetrelik doku parçası tutuyordu. O parça da tamamen ölü dokulardan oluşuyordu” diye konuştu.

Ameliyatla ilk olarak ölü dokunun alındığını ifade eden Dr. Emsen, şunları söyledi:
“Yaptığımız 3 saatlik ameliyatla alt dudaktan aldığımız kas liflerini üst dudağa diktik. Üst dudağın diş etleri ile olan yapışıklığını da ortadan kaldırdık. Operasyon sonrası üst dudak yeniden işlevini kazandı. Ameliyat olmadan önce hasta gülemiyor ve katı besinler yiyemiyordu. Artık katı besinleri yiyebilen Serkan, gülme reflekslerini yeniden kazandı.”Kategori : GÜNCEL