CHPli başkandan kuraklık uyarısı

CHPli başkandan kuraklık uyarısı
Aydın'ın Bozdoğan İlçesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Salim Tümer Apaydın, kuraklık uyarısında bulunduAbone ol

Aydın'ın Bozdoğan İlçesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Salim Tümer Apaydın, Kemer Barajı'nde yapılan incelemelerde su seviyesinin geçmiş yıllara oranla çok düşük olduğu Гриль для кур с тепловой витриной газ nu, önlem alınmazsa yaz aylarında büyük su sıkıntısı yaşanacağını açıkladı.

Tehlikeye yerinde dikkat çekmek için, Kemer Barajı'nda bir açıklama yapan Belediye Başkanı Salih Tümer Apaydın, geçen yıl bu aylarda barajda yüzde 46 olan doluluk oranının yüzde 30'lara gerilediğini söyledi.

Enerji üretiminin yanı sıra, yaz aylarında başta Bozdoğan olmak üzere Aydın, Nazilli, Yenipazar, Koçarlı ve Söke Ovaları'nın sulama suyunun da Kemer Barajı'ndan karşılandığını hatırlatan Belediye Başkanı Apaydın, “Beklenen yağmurlar, geciktikçe tedirginliğimiz artıyor. Geçmiş yıllarda su bol olduğu için sulama açısından hiçbir önlem alınmamış. Vahşi sulama dediğimiz yöntemlerle, çiftçimiz suyu gelişi güzel kullanmış. Fakat, bu yıl küresel ısınma tehlikesi ile karşı karşıyayız. Barajdaki su seviyesi, taban yapmış durumda” dedi.Kategori : GÜNCEL