Yelken yarışları ödülleri

Yelken yarışları ödülleri
Kartal'da 3 yıldan beri yapılan yelken yarışlarına bu yıl, 7 ila 55 arası 90'a yakın yelken sporcusu katıldı.Abone ol

Kartal Belediyesi ve Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü işbirliğinde 3.Belediye Başkanlığı Kupası "Centre Board" Yelken Yarışları başarılı bir organizasyonla yapıldı. Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü'nün Kartal Sahilyolu Dragos Koyu'nda, Dragos Koyu-Adalar arasındaki parkurda yapılan yarışlar, Belediye Başkanı Arif Dağlar’ın başlama düdüğü ile yelkenler fora oldu.

İstanbul Yelken Kulübü, Fenerbahçe Yelken Şubesi, Ataköy Marina Yat ve Yelken Kulübü, Heybeliada Su Sporları Kulübü, Kalamış Yelken Spor Kulübü, Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü olmak üzere çok sayıda kulüp katılırken yelken yarışları; Optimist, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standart, Pirat sınıflarında yapıldı. Yarışmalara optimist junior sınıfında 7 yaşından başlayıp, pirat sınıfın tam gastrik baypas da 55 yaşına kadar olan değişik yaş grubundan 90’a yakın sporcu katıldı. Türkiye Yelken Federasyonu programında yer alan yarışları merkez hakem komitesince atanan hakemler yönetti.

Yarışmaların bitiminde dereceye girenlere kupa ve katılım belgeleri ile çeşitli ödüller, Kartal Belediye Başkanı Arif Dağlar, Kartal Kaymakamı Hasan Bağcı, İl Yelken Temsilcisi Mustafa Çağatay ve Kartal Protokolü ile diğer konuklar tarafından verildi. Buna göre en genç sporcu olan 7 yaşındaki Aleyna Kaya’ya optimist junior birincilik ödülü verildi. Ödül dağıtımı öncesi bir konuşma yapan Belediye Başkanı Arif Dağlar, Kartal'ın İstanbul'un yeni merkezi olma yolundaki süreçte sosyal belediyecilik anlamında üstüne düşen görevi yerine getirdiğini yelken yarışlarının da bunun bir parçası olduğunu kaydetti. Dağlar, yelken yarışlarının önümüzdeki yıllarda uluslararası boyutlara ulaşacağına inandığını belirtti. Başkan konuşmasının sonunda "İstanbul'un Yeni Merkezi Kartal'ımızı; sosyal, kültürel, sanatsal etkinliklerin yanı sıra, her türlü spor etkinliklerinin başarıyla düzenlendiği, uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yapan bir merkez haline getirerek başarıdan başarıya koşmayı hedefliyoruz. Kartal'ımız, sizlerle birlikte artık yükseklere kanat açıyor." dedi.

Yarışmalar sonucunda ilk üç dereceyi alan yarışmacıların isimleri ve kategorileri ise şöyle:

OPTİMİST SINIFI GENEL; Fenerbahçe Yelken Şubesi ilk beş dereceyi paylaştı. Buna göre; Zeynep Yentur birinci, Alp Rodopman ikinci, Mete Sayın üçüncü, Nazlı Hilal Karadeli dördüncü ve Selin Başeğmez beşinci oldular.
OPTİMİST BAYANLAR SINIFINDA; FYŞ ilk üç dereceyi alırken, Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü de dört ve beşinci dereceyi aldılar. Buna göre FYŞ’nden Zeynep Yentur birinci, Nazlı Hilal Karadeli ikinci ve Selin Başeğmez üçüncü, MDYK’nden Tuğçe Çetin dördüncü ve Elif Şenel beşinci oldular.
OPTİMİST JUNİOR SINIFINDA; Marina Dragos Yelken İhtisas Klübü’nden Aleyna Kaya birinci ve en genç sporcu ilan edildi.
LASER 4.7 SINIFINDA; İstanbul Yelken Kulübü ilk üç dereceyi paylaştılar. Buna göre; Alican Başeğmez birinci, Anıl Berk Baki ikinci ve Ece Zehra Alaybeyoğlu üçüncü oldular.
LASER RADİAL SINIFINDA; İstanbul Yelken Klübü’nden Cem Gözen birinci, FYŞ’nden Berk Can Biren ikinci ve aynı kulüpten Celal Tümşen üçüncü oldular.
LASER STANDART SINIFINDA; Fenerbahçe Yelken Şubesi sporcuları ilk iki dereceyi paylaştılar. Buna göre Halil Savaş birinci ve Cihan Altındiş ikinci oldular. Ayrıca yelken yarışlarının düzenlenmesindeki çabalarından dolayı belediye başkanı tarafından Marina Dragos Yelken Klübü Başkanı Somer Büyükakkuş’a da bir teşekkür belgesi verildi.Kategori : GÜNCEL