13 gün önce 13 gün sonra

13 gün önce 13 gün sonra
24 Nisan'da AK Parti'den "Gül"en yüzler yansımıştı objektiflere. Ve 6 Mayıs... Bakın fotoğraflar neler anlatıyor...Abone olİNTERNETHABER/ 24 Nisan'da AK Parti grubu tarihi sahnelere tanık olmuştu. Yüzlerde 'Gül'ücük, gruptan miting havası yansımıştı.

Kürsüye çıkan Başbakan Erdoğan "zafer" konuşmasını yaparken, ön sıradan onu dinleyen Abdullah Gül'ün yüzünde kendinden emin b istanbul seo firması ir ifade vardı.

Ancak siyaset bu... Rüzgar bir anda tersten esince, hesaplar tümden altüst oldu... Önce 367 krizi patladı, ardından Genelkurmay bildirisi geldi. "Cumhuriyet Mitingi" ile de sokak ısınınca Gül'ün Köşk umudu bir anda soldu.

Önce 24 Nisan'a dönelim ve o gün gruptan yansıyan "Gül"en fotoğraflara gözatalım...Başbakan Erdoğan, "İşte adayımız" diyerek Abdullah Gül'ü taktim ettiğinde salon adeta alkışlardan yıkılmıştı...


Bu fotoğraf çok özeldi... Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı ve müstakbel 11. Cumhurbaşkanı aynı karede son grup toplantısında görüntülenmişti.

"En Babacan kare"... Günün fotoğrafı AK Parti'deki keyfi özetleyen kareydi.

VE 6 MAYIS 2007
YER: TBMM GENEL KURUL SALONU


Rüzgar bir anda tersten esince parlamento kilitlendi, yüzlerdeki "Gül"ümseme soldu. 367 sayısına ulaşılamayınca Gül'ün Köşk'e yürüyüşü durdu.

Araları limoni mi? Şimdi kulislerde bu konuşuluyor. Gül'ün ikinci turu beklemeden adaylığını çekmesi, Başbakan Erdoğan'ı rahatsız etti. Erdoğan ile Gül'ün bu konudaki görüş ayrılığı da 6 Mayıs gününden objektiflere işte böyle yansıdı.

Kategori : POLİTİKA