Trabzonlu öğrencilere dayak

Trabzonlu öğrencilere dayak
İtalya'da staj için bulunan Trabzonlu bir grup lise öğrencisi geçen pazartesi akşamı İtalyan gençlerin saldırısına uğradıAbone ol

İtalya'nın güneyinde Calabria bölgesindeki Cosenza'da staj için bulunan Trabzonlu bir grup lise öğrencisinin geçen pazartesi akşamı İtalyan gençlerin tartaklamasına maruz kaldıkları öğrenildi.

Trabzon Anadolu İletişim Meslek Lisesi Müdürü Suat Karakaş, AA muhab diş implantları irine Cosenza'dan telefonla yaptığı açıklamada, tartaklama hadisesinden bu yana beraberindeki öğrenci grubunun kentte meydanlara ve sokaklara çıkmama özen göstermek durumunda kaldığını belirtti.

Karakaş'ın verdiği bilgilere göre, olay, 19 Şubat Pazartesi akşamı Cosenza'daki Martin Luther Meydanı'ndaki karnaval etkinlikleri sırasında meydana geldi. Trabzon Anadolu İletişim Meslek Lisesi öğrencilerinden oluşan gruptaki 4 kız, önce yaklaşık otuz kişilik bir İtalyan grubunun sözlü saldırılarına ve hakaretlerine maruz kaldılar.

Türk grubundaki 6 erkek öğrencinin kız arkadaşlarını korumaya kalkışmalarına ise İtalyan gençler fiziki saldırıyla karşılık verdiler. Karakaş, festival sırasındaki kavgayı şu cümlelerle özetledi: "Olay, İtalyanların nahoş el kol hareketleriyle kız öğrencilerimize sataşmalarıyla başladı. Bize İtalyanca olarak bir şeyler de söylüyorlardı ama söylediklerinden 'Türk' kelimesi haricinde bir şey anlamıyorduk. Gruptaki erkek arkadaşlar, İtalyanların tacizlerini engellemeye kalkışınca karşı taraf fiziki saldırıya geçti. Olayın büyümesi, benim de müdahalemle, öğrencilerin yaka paça birbirlerine girmeleri sırasında, tekme tokat aşamasındayken engellendi."Kategori : GÜNCEL