İddaaya kısa süreli tatil

İddaaya kısa süreli tatil
Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Şahin, oyunun İddaa'nın birkaç hafta oynanmama riskinin olduğunu söylediAbone ol

Meclis'te İddaa'ya yönelik düzenlemeler görüşülmeye devam ediyor. Devlet Bakanı Şahin bu konuda oyunseverlerin yüreğine su serperken, oyunun bir süre oynanamayabileceğini söyledi. Oyunun 3 yıldan beri mide baypası başarıyla oynandığını ve kendisinin de beklemediği bir cironun elde edildiğini ifade eden Şahin, spor kulüplerine de ciddi kaynak oluşturduğunu; ayrıca, İddaa ve diğer oyunlardan sağlanan gelirle yarım kalmış ve yeni olmak üzere 40 spor tesisi yapıldığını kaydetti.

DÜZENLEME ZARURİ

Danıştayın ilgili dairesinin tespit ettiği yasal boşluk nedeniyle yürütmeyi durdurma kararı verdiğini hatırlatan Şahin, ''1 Mart itibariyle yürütmeyi durdurmanın uygulamasını başlatmak zorundayız. O nedenle bu konuda düzenleme yapılması zarureti doğmuştur'' dedi.

Tasarının kabul edilmesinin ardından Cumhurbaşkanı'na gönderileceğini, yasayı inceleme için 15 günlük süresi ve yeniden görüşülmesini isteme hakkı da olduğunu hatırlatan Şahin, ''Önergeyle çok acil olarak yeni bir sözleşme yapma imkanı getiriyoruz. Bir kaç hafta İddaa oynanmama riski var. Bunu kısa sürede atlatmayı, aynı durumu sürdürmeyi amaçlıyoruz'' diye konuştu.Kategori : GÜNCEL