Köprüye AKP tepkisi video

Köprüye AKP tepkisi video
AKP Erzincan milletvekili Karakaya Köprü dizisinde Erzincan'ın yanlış yansıtıldığını ileri sürerek diziye karşı çıktı.Abone ol

AK Parti Erzincan Milletvekili Tevhit Karakaya, bir televizyon kanalında yayınlanan eski Erzincan Valisi Recep Yazıcıoğlu'nun hayatını konu alan ''Köprü'' dizisinde Erzincan'ın doğru yansıtılmadığını savundu.

Karakaya mini gastrik bypass , yaptığı yazılı açıklamada, dizi yapımcılarından ciddi, titiz ve gerçeklere daha sadık bir yaklaşım sergilemelerini beklediklerini, ancak hayal kırıklığına uğradıklarını ifade etti.

ERZİNCAN'DA BASKICI BİR ZİHNİYET VARMIŞ GİBİ GÖSTERİLİYOR
Erzincan'da baskıcı, feodal bir zihniyetin hakim olmadığına dikkatİ çeken Karakaya, Erzincanlıların her zaman devletinin ve milletinin yanında, haksızlığa karşı mücadeleden korkmayan bir karaktere ve azme sahip olduğunu vurguladı.

Erzincan'ın terör bölgesi gibi gösterilmesine de tepki gösteren Karakaya, açıklamasına şöyle devam etti: ''Erzincan merkezinde terör olayı hiçbir zaman olmamıştır. Sadece bir dizi diye bu yanlışın yapılmasını hoşgörüyle karşılayamıyorum. Hele Erzincanlıların teröristlere yardım ettiği ya da korkup, sinip, teröristlerin yaptıklarına izin verdiği iması, diziyi ilginç hale getirmek için bile olmasa bir şehre iftira atmak anlamına gelir ki bunu asla kabul etmemiz mümkün değildir. Dizideki arkadaşlar keşke Erzincan'a gelip buradaki havayı solusalardı.''
Kategori : GÜNCEL