Hepimiz kaplumbağa hepimiz ayıyız

  • Ana Sayfa
  • Hepimiz kaplumbağa hepimiz ayıyız
Hepimiz kaplumbağa hepimiz ayıyız
Türkiye'nin Kyoto Protokolü'nü imzalanmamasını eleştiren Küresel eylem grubundan ilginç sloganlar yükseldi...Abone ol

Küresel ısınmanın neden olduğu iklim değişikliğine karşı Kyoto Protokolü'nü Türkiye'nin de imzalamasını isteyen Küresel Eylem Grubu, dün renkli bir eylem gerçekleştirdi.

66 sivil toplum kuruluşunun katıldığı eylemde "H en iyi seo uzmanı epimiz ayıyız, hepimiz kaplumbağayız" şeklindeki sloganlar ilgi çekti.

Haydarpaşa Numune Hastanesi önünde toplanan Fındıklı Dayanışma Platformu, Sinop Nükleer Santral Karşıtları, Munzur Gönüllüleri gibi 66 sivil toplum kuruluşuna üye 2 bin kişi, hep birlikte Kadıköy Meydanı'na yürüdü.
Türkiye'nin atmosfere saldığı sera gazları nedeniyle küresel ısınmanın önlenmesi için ilk adımı atarak Kyoto Protokolü'nü imzalamasını isteyen grup, sık sık AKP hükümeti aleyhine slogan attı.

Türkiye'den atmosfere salınan sera gazlarının miktarının 1980'den itibaren artış göstererek 1990'da 170 milyon tona, 2004 yılında da 357 milyon tona ulaştığını belirten grup sözcüleri, yüzde 1'lik payla gaz salımı gerçekleştirildiğini vurguladı.

Kadıköy Meydanı'na gelen kalabalık, "Hayvanlara Özgürlük", "Katil Bush, Irak'ta kaç çocuk öldürdün?", "Güneş, rüzgâr bize yeter", "Başka bir dünya mümkün" gibi sloganlar attı. Grubun en ilgi çeken sloganı ise "Hepimiz ayıyız, hepimiz kaplumbağayız" ve "Hepimiz kutup ayısıyız" oldu.Kategori : GÜNCEL