Boru sektörü buluşuyor

Boru sektörü buluşuyor
Boru ve Ek Parçaları Fuarı, üçüncü senesinde çok daha güçlenerek sektörü bir araya getirmeye hazırlanıyor.Abone ol

Şehirlerde yaşanan nüfus artışı, kentleşme konusunun önemini her geçen gün artırıyor. Altyapı – üstyapı ve inşaat alanları profesyonelleşmeye ve uzmanlaşmaya ihtiyaç duyarken, 22 – 25 Mart 2007 tarihleri arasında düzenlenecek olan Boru ve Ek Parçaları Fuarı’nda bilgi platformunun sağlanması hedefleniyor.

İhlas Fuar tarafından ülkemizde ilk ve tek olarak 2005 senesinde düzenlenen, ikinci senesi 2006’da başarısını ikiye katlayarak 2 holde gerçekleştirilen Boru ve Ek Parçaları Fuarı, üçüncü senesinde çok daha güçlenerek sektörü bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Geçtiğimiz senelerde katılımcısı olan dev markaları binlerce profesyonel ziyaretçi ile buluşturmayı başaran fuar, bu sene ziyaretçi anlamında kendi rekorunu kırmaya hazırlanıyor.

22 – 25 Mart 2007 tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan fuarda, çok çeşitli etkinliklere imza atılacak. “Türkiye’de Kentleşme ve Altyapı Çalışmaları” konulu sempozyum için de hazırlıklar tüm מעקף קיבה hızıyla sürüyor.

YEREL YÖNETİMLERİN BULUŞMA NOKTASI

Türk Dünyası Belediyeler Birliği başta olmak üzere pek çok resmi kurumun desteğini alan 3. Boru ve Ek Parçaları Fuarı’nı, sadece Büyükşehir belediyelerinin değil Anadolu’daki il ve ilçe yönetimlerinin de ziyaret etmesi bekleniyor. Belediye başkanları, satın alma müdürleri ve fen işleri müdürleri de, inşaat, altyapı – üstyapı ve inşaat sektörlerini buluşturan 3. Boru ve Ek Parçaları Fuarı’nda olacak.

ETKİNLİKLER ÇOK RENKLİ

22 – 25 Mart 2007 tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuar, etkinlikleri ile de şölen niteliği taşıyacak. İSKİ tarafından geçen sene düzenlenen ve sektörde büyük yankı uyandıran “Tarihi Borular Sergisi” gördüğü yoğun ilgi üzerine bu sene de tekrarlanacak. Ayrıca İSKİ, organize ettiği “Tarih Boyunca İstanbul’a Su Temin Yöntemleri ve Su İletim Malzemeleri” konulu konferansı ile kamuoyuna bilgi sunacak.

İGDAŞ ve UGETAM tarafından gerçekleştirilecek olan “Polietilen Malzeme Bilgisi ve Elektrofüzyon Kaynak Tekniği” ve “Çelik Boru Malzeme Ve Kaynak Bilgisi” konulu konferansların da sektörde ilgi uyandırması bekleniyor.

Ülkenin en önemli kurumları tarafından desteklenen 3.Boru ve Ek Parçaları Fuarı, bünyesinde düzenlenecek olan farklı pek çok konferansa daha ev sahipliği yapacak.

Bilgi platformu oluşturmanın yanı sıra, danslar, yöresel eğlenceler ve ikramlarla fuar rengarenk geçecek.


KATILIMCI ÜRÜN GRUPLARI

Katılımcı dev markaların fuarda sergilemesi beklenen ürün grupları şu şekilde:
Plastik Borular - Demir Borular - Çelik Borular - Bakır Borular - Beton Borular - Metal Borular - Galvaniz Borular - Dökme Borular - Asbest Borular - Alüminyum Borular - Termal Borular - Boru Hammaddeleri -
Boru Üretim Makineleri - Teknoloji Ekipmanları - Ölçme ve Kontrol Ekipmanları – Ek Parçalar - Diğer

ZİYARETÇİ PROFİLİ

İlginin artarak devam ettiği Boru ve Ek Parçaları Fuarı, üçüncü senesinde kendi rekorunu kırmaya hazırlanıyor. Ağırladığı profesyonel ziyaretçi ile hedefine nokta vuruşları yaparak ulaşan fuarı, bu sene ziyaret etmesi beklenen kitle şu şekilde:
Belediye Yetkilileri - Müteahhit Şirketler - Kamu Kuruluşları - Mühendis ve Mimarlar - Tarım Kredi Kooperatifleri - Ziraat Odaları – Denizcilik Endüstrisi - Yapı Malzeme Satıcıları - Yapı Marketleri - Nalburlar - Tesisatçılar ve Uygulayıcılar – Akademisyenler - Yan sektörler - Diğer

YURTDIŞINDAN BÜYÜK İLGİ

Almanya, İtalya, İngiltere, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Rusya, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Kore, Tayvan, Hindistan, Avusturya, Polonya, Yunanistan, Mısır ve Suudi Arabistan gibi ülkelerden dev markaların katılımcı olarak yerini aldığı fuarda, ziyaretçi anlamında da yabancı ilgisi sürüyor.

İHLAS FUAR HİZMETLERİ A.Ş. HAKKINDA

İhlas Fuar Hizmetleri A.Ş. ilk organizasyonunu 1988 yılında Tekstil Makineleri Fuarı ile gerçekleştirdi. Düzenlediği spesifik fuarlarla bir çok ilke imza atan şirket, bugüne değin 70’in üzerinde fuar düzenledi.

Fuar hizmetlerinin yanı sıra yayıncılık konusunda da faaliyet gösteren şirket, çıkardığı sektörel yayınlar ile de beğeni kazanıyor. Şirket, aynı zamanda 3. Boru ve Ek Parçaları Fuarı’nın ana basın sponsoru olan Boru dergisinin de yayıncısı konumundadır.Kategori : EKONOMİ