Gülün adaylığına dış tepki

  • Ana Sayfa
  • Gülün adaylığına dış tepki
Gülün adaylığına dış tepki
Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığına aday gösterilmesi dünyada da yankı buldu...Abone ol

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığına aday gösterilmesine dış dünyadan olumlu tepkiler geldi.

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk, Dışişleri Bakanı Abdull İstabul en iyi seo uzmanı ah Gül'ün cumhurbaşkanı adaylığını, "mantıklı ve akıllıca bir karar" şeklinde değerlendirdi.

Lagendijk ayrıca "Abdullah Gül'ün büyük bir reformcu ve birçok uluslararası bağlantıya sahip biri olmasının, cumhurbaşkanlığı görevinde büyük önem taşıyacağını" ifade etti.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün "Türkiye'de önemli rol oynayan bir şahsiyet olduğunu" söyledi.

Bakoyanni, "Yunanistan'ın Türkiye'nin içişleri konusunda görüş belirtmesi söz konusu değildir. Sayın Gül, Türkiye'de önemli rol oynayan şahsiyettir. Kendisiyle bugüne kadar işbirliğimiz oldu" dedi.

AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn'in sözcüsü Krisztina Nagy, günlük olağan basın toplantısında bir soru üzerine, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili olarak, "Türkiye'nin demokratik anayasasına saygı gösterdiklerini ve kararın TBMM'ye ait olduğunu" söyledi.Kategori : POLİTİKA