Geretsin şampiyonluk inadı

Geretsin şampiyonluk inadı
Galatasaray Teknik Direktörü Gerets, hedeflerinin her zaman şampiyonluk olduğunu, söyledi.Abone ol

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, hedeflerinin her zaman şampiyonluk olduğunu, bu hedeflerinden şaşmayacaklarını söyledi.

Gerets, sakatlıktan dönen oyuncularının takıma katıldığını ve takımda rekabetin arttığını belirterek, "İyi yoldayız ve bunu sahaya yansıtmanın zamanı geldi" dedi.

Belçikalı çalıştırıcı, Ümit Kara taze çiçek n'ın Gaziantepspor deplasmanında tek forvet olarak hücumda yalnız kaldığı yönündeki eleştirilere değinerek, "Tüm hafta oyuncuları gözlemledik. 'En formda kim, kim neler yapabilir' diye kafa yorduk ve bu kadroyu seçtik. Ayrıca, Iliç ve Ümit Karan da boşuna bu kadar gol atmış değiller. Onlar en golcü futbolcularımız. Iliç'in boş alanlar bulmasını hedefledik, ama maalesef oyun içinde Iliç'i yeterince topla buluşturamadık ve böylece oyunumuzu istediğimiz tarzda yönlendiremedik" diye konuştu.

Sarı-kırmızılı teknik adam, deplasmanlarda yaşanan puan kayıplarının kendilerini fazlasıyla üzdüğünü belirterek, "Ama bizim buradaki genel sorunumuz, devamlı olarak en üst seviyede bir seri yakalayamamamız. Biz bunu hedefliyoruz. Çünkü eğer bir seri yakalarsak, deplasman, iç saha fark etmeyecek" dedi.

Gerets, Gaziantepspor maçında kendisiyle tartışan Song'un durumu konusunda ise "İlk başta tabii ki insan şok oluyor. Çünkü öyle bir hareketi, öyle tecrübeli ve sevdiğim bir oyuncudan beklemezdim. Bunu biraz zamana bırakmak lazım. Affetme durumu tabii ki söz konusu" dedi.

Gerets, Ergün Penbe'nin fazla forma şansı bulamamasıyla ilgili bir soruyu da, "Orhan ve Ferhat da aynı pozisyonda oynuyorlar. Bu dönemdeki seçimim ikisinden yana oldu. Bundan dolayı Ergün fazla şans bulamadı" diye yanıtladı.Kategori : SPOR