Nefes kesen polisiye film

Nefes kesen polisiye film
Eşi ve çocuğu gözü önünde öldürülen bir polis. İntikamını almak için polisin oğlu, bu karanlık dünyaya dalar.Abone olPars: Kiraz Operasyonu

Senaryosunu Osman Sınav ile Aybars Bora Kahyaoğlu’nun kaleme aldığı filmde, Mehmet Kurtuluş, Nida Şafak, Selçuk Yöntem, Uğur Polat, Pelin Batu, Murat Daltaban, Haluk Piyes ve Udo Kier rol alıyor. Filmin konusu şöyle...

İstanbul’un en tanınmış narkotik başkomiseri Ertuğrul (Uğur Polat), tehlikeli bir operasyonda, büyük bir gizemle karşılaşır. Ancak Ertuğrul, uyuşturucu dünyasının karanlık labirentlerindeki bu sırrı çözmeye fırsat bulamadan, çocuklarının gözü önünde eşiyle birlikte öldürülür. Onların intikamını almak ise 15 yıl sonra, amansız bir narkotikçi olarak yetişen “Pars” lakaplı oğlu Atilla’ya (Mehmet Kurtuluş) kalır.

Atilla, sağ kolu Asena (Nida Şafak) ile birlikte gerçekleştirdiği büyük operasyonlardan birinde, uyuşturucu dünyasının en belalı ismi Haşhaşi’nin (Murat Daltaban) ayağına basar. Ancak, siyasi güçlerin de desteğiyle Atilla kızağa alınır ve pasif bir göreve çekilerek, ortalığı karıştırmaması için bir kenara atılır.

Bu yetmezmiş gibi, ailesinden kalan tek kişi olan kardeşini de uyuşturucuya kurban veren Atilla, büyük bir bunalıma girer. Bir aile gibi kenetlenen narkotik teşkilatının desteğiyle Atilla, kağıt üzerinde görünmese de harekete geçer ve geniş bir operasyon başlatır.

Yönetmen: Osman Sınav
Oyuncular: Mehmet Kurtuluş, Nida Şa en iyi seo uzmanı fak, Selçuk Yöntem, Uğur Polat
Senaryo: Osman Sınav - Aybars Bora Kahyaoğlu
Müzik: Srdjan Kurpjel
Görüntü Yön: Torben Forsberg
Tür: Polisiye
Yapım Yılı: 2007
Ülke: Türkiye
Dağıtımcı: UIP Filmcilik
Web Sitesi: www.parskirazoperasyonu.com

Kusursuz Yabancı-Perfect Stranger

Ünlü oyuncu Halle Berry ile Bruce Willis’in rol aldığı “Kusursuz Yabancı-Perfect Stranger” gösterime girdi

James Foley’nin yönettiği filmin diğer oyuncuları Giovanni Ribisi, Richard Portnow, Gordon MacDonald ve Gary Dourdan. Filmin öyküsü şu şekilde...

Araştırmacı gazeteci Rowena Price (Halle Berry) arkadaşının öldürülmesinin güçlü reklam müdürü Harrison Hill (Bruce Willis) ile bağlantılı olabileceğini öğrenince, iş arkadaşı Miles Haley’nin (Giovanni Ribisi) yardımıyla kimlik değiştirir. Bir yandan Hill’in şirketinde geçici sekreter Katherine olarak çalışırken, bir yandan da Hill’in internet üzerinden flört ettiği Veronica olur. Rowena, böylece avının etrafını dört bir yandan sarar, ama keşfettiği tek şey kimlik değiştirenin sadece kendi olmadığıdır. Gerçeği öğrenmeye yaklaştıkça, insanların onu korumak için ne kadar ileri gidebileceği anlaşılır...

Yönetmen: James Foley
Oyuncular: Halle Berry , Bruce Willis , Giovanni Ribisi, Richard Portnow
Senaryo: Todd Komarnicki - Jon Bokenkamp
Müzik: Antonio Pinto
Görüntü Yön: Anastas N. Michos
Tür: Dram - Gerilim
Süre: 109 Dk.
Yapım Yılı: 2007
Ülke: ABD
Dağıtımcı: Warner Bros.
Web Sitesi: www.sonypictures.com/movies/perfectstranger/

Asteriks Vikinglere Karşı

Asteriks ile Hopdediks’in yeni animasyon macerası “Asteriks Vikinglere Karşı-Asterix et le Vikings” seyirciyle buluştu.

Stefan Fjeldmark ve Jesper Moller’ın yönettiği Danimarka-Fransa ortak yapımı filmin Türkçe dublajını Erkan Taşdöğen, Sezai Aydın, Cengiz Küçükayvaz, Emre Altuğ, Ali Poyrazoğlu ve Yetkin Dikinciler yaptı. Filmin öyküsü şöyle...

Galya köyü şefinin ağabeyi köye gelir, oğlu Kuduriks’i bir erkek ve cesur bir savaşçı yapmak amacıyla kardeşine teslim eder. Şef de en çok güvendiği iki savaşçısı, Asteriks ve Hopdediks’e bu görevi verir. Gelgelelim Kuduriks son model arabasıyla, tam bir şehir züppesidir. Ayrıca gölgesinden bile korkmaktadır.

Bu sırada, Vikingler korkunun ne olduğunu keşfetmek için deniz aşırı ülkelere sefere çıkar. Yolları Asteriks’in köyüne düşer, Kuduriks’in “korkaklar şampiyonu” olduğunu öğrenirler ve ondan kendilerine korkmayı öğretmesini isterler. Tabii bunu Kuduriks’i kaçırarak yaparlar.

Bu arada, Kuduriks de Viking şefinin dünyalar güzeli kızı Abba ile tanışır. Aşk bir tokat gibi yüzünde patlayacaktır.

Yönetmen: Stefan Fjeldmark - Jesper Moller
Senaryo: Jean Luc Goosens
Seslendirenler: Erkan Taşdöğen, Sezai Aydın, Cengiz Küçükayvaz, Emre Altuğ, Ali Poyrazoğlu, Yetkin Dikinciler
Müzik: Alexandra Azaria
Tür: Animasyon / Komedi
Süre: 78 Dk.
Yapım Yılı: 2006
Ülke: Danimarka - Fransa
Dağıtımcı: Özen Film
Web Sitesi: www.rtl.de/film/specials/asterix/

Yaz Yağmuru - El Camino de los Ingleses - Summer Rain

Ünlü oyuncu Antonio Banderas’ın yönetmenliğini yaptığı bu ikinci film, 1970’lerin sonlarında, yaz tatilindeki bir grup arkadaşın ilk aşklarını, cinsellikle tanışmalarını ve saplantılarını anlatan bir büyüme öyküsü.

Alberto Amarilla, Maria Ruiz, Felix Gomez ile Raul Arevalo’nun oynadığı Yaz Yağmuru (El Camino de los Ingleses - Summer Rain), Berlin Film Festivali’nde Avrupa Film Ödülü aldı.

İspanya’daki Malaga şehrinde, on sekiz yaşındaki Miguelito hastaneden yeni çıkmıştır. Orada bir böbreğini bırakmıştır, ama bir başka hastanın hediye ettiği ve onu şair olmaya heveslendiren İlahi Komedya elindedir. Miguelito, Luli’yi ilham perisi olarak görür ve ona âşık olur. Yaz boyunca, Miguelito ve arkadaşları aşkı, cinselliği ve dostluğu keşfederek olgunlaşırlar. Ne var ki bu yol engellerle doludur ve her yazda yağmurlu bir gün olur.

Yönetmen: Antonio Banderas
Oyuncular: Alberto Amarilla, María Ruiz, Félix Gómez, Raúl Arévalo
Senaryo: Antonio Soler
Müzik: Antonio Meliveo - José Villalobos
Görüntü Yön: Xavi Giménez
Tür: Dram-Romantik
Süre: 118 Dk.
Yapım Yılı: 2006
Ülke: İngiltere - İspanya
Dağıtımcı: Özen Film
Web Sitesi: www.elcaminodelosingleses.com/eng/index.html

Kategori : MAGAZİN